Tekturowe łóżka na igrzyskach olimpijskich. "By uniknąć zbliżeń"

Świat
Tekturowe łóżka na igrzyskach olimpijskich. "By uniknąć zbliżeń"
Twitter/ Paul Chelimo
Łóżka sportowców w wiosce olimpijskiej

Zdjęcie… tekturowych łóżek zbudowanych w wiosce olimpijskiej na czas igrzysk w Tokio zamieścił amerykański biegacz Paul Chelimo. "Stworzono je, by zapobiec intymnym momentom między sportowcami" - napisał na Twitterze.

Oficjalna data rozpoczęcia igrzysk olimpijskich w Tokio to 23 lipca. Ta największa impreza sportowa potrwa do 8 sierpnia.

 

ZOBACZ: Polscy pływacy poza igrzyskami. Prezes PZP: wyrażam głęboki żal

 

Igrzyska odbędą się w niekonwencjonalnych warunkach. W Tokio obowiązuje obecnie czwarty stan wyjątkowy w związku z pandemią COVID-19 i na żaden obiekt w stolicy nie będą wpuszczani widzowie.

"By uniknąć intymnych momentów"

Jedną z "ciekawostek" dotyczącą IO podzielił się amerykański biegacz Paul Chelimo.

 

"Łóżka w wiosce olimpijskiej będą wykonane z tektury. Ma to na celu uniknięcie intymnych momentów między sportowcami. Taka konstrukcja wytrzyma ciężar wyłącznie jednej osoby, tak, by nie było okazji do stworzenia sytuacji pozasportowych" - napisał na Twitterze Paul Kipkemoi Chelimo, amerykański lekkoatleta specjalizujący się w biegach długich, dodając zdjęcia ilustrujące mebel.

 

 

Zaznaczył, że "w tej sytuacji będzie musiał nauczyć się spać na podłodze." "Bo jeśli moje łóżko się zawali, bez wcześniejszego przygotowania jestem skończony" - zażartował sportowiec.

"Zakazy nie działają"

Niemiecka lekkoatletka Susan Tiedtke w rozmowie z "Bildem" stwierdziła, że takie "zakazy" nie zadziałają, bo "seks imprezy z alkoholem w wiosce olimpijskiej odbywają się jedna za drugą".

 

"Podczas igrzysk są w szczytowej formie, a po zawodach mają ochotę wyrzucić z siebie energię. Organizatorzy nie są w stanie tego powstrzymać" - dodała.

 

ZOBACZ: Igrzyska olimpijskie w Tokio bez kibiców

 

Wiadomość o tekturowych łóżkach błyskawicznie rozchodzi się po sieci. Jak się jednak okazuje, są one bardziej wytrzymałe niż sądził Chelimo.

 

Irlandzki gimnastyk sportowy Rhys McClenaghan zamieścił na Twitterze wideo "obalające" mit "anti-sex beds". Na nagraniu mężczyzna skacze po łóżku, tym samym udowadniając, że to "zabezpieczenie" nie działa.

 

ac/ml//Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie