Niemcy. Chadecki poseł pozował do zdjęcia z neonazistami

Świat
Niemcy. Chadecki poseł pozował do zdjęcia z neonazistami
Antifaschistische Linke Bochum/ @antifa_linke
Gdybym zauważył napis na koszulce, to oczywiście nie zrobiłbym zdjęcia - tłumaczy poseł

Poseł niemieckiej chadeckiej partii CDU Philipp Amthor ma kłopoty z powodu zdjęcia, na którym widnieje z dwoma znanymi neonazistami. Zostało ono opublikowane w poniedziałek przez konto "Antifaschistische Linke Bochum" na Twitterze - podaje niemiecki dziennik "Tagesspiegel".

"Młodego polityka CDU można zobaczyć na turnieju konnym »Stettiner Haff« w jego rodzinnym kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie. Podczas gdy Amthor stoi uśmiechnięty pośrodku, dwaj młodzi mężczyźni pozują po jego lewej i prawej stronie" - pisze w poniedziałek "Tagesspiegel".

 

 

Jeden z mężczyzn ma na sobie białą koszulkę z napisem "Solidarność z Ursulą Haverbeck". 92-letnia Haverbeck należy do najbardziej znanych niemieckich negacjonistów Holokaustu. Odsiedziała kilka lat w więzieniu za wielokrotne negowanie Holokaustu. Według informacji dziennika "mężczyźni pozujący z Amthorem należą do prawicowej sceny ekstremistycznej w Meklemburgii-Pomorzu Przednim".

"Nie znam mężczyzn na zdjęciu"

Polityk CDU nie zaprzecza, że to on widnieje na tej fotografii. Dziennikowi "Ostsee Zeitung" powiedział: "Nie znam mężczyzn na zdjęciu. W trakcie imprezy robię dziesięć, piętnaście takich zdjęć i nawet nie jestem pewien, czy nadruk na koszulce jest prawdziwy, czy został wmontowany w zdjęcie po fakcie".

 

 

"Gdybym zauważył napis na koszulce, to oczywiście nie zrobiłbym zdjęcia" - tłumaczy poseł w internetowym wpisie, podkreśla też, że "wszystkim powinno być wiadomo, że w Bundestagu walczę energicznie z przeciwnikami naszego państwa konstytucyjnego, dlatego tym bardziej niepokojącym przejawem zupełnie nieobiektywnej kampanii wyborczej jest chęć postawienia mnie w takim kontekście".

 

 

aml / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie