Grębiszew. Czołowe zderzenie z tirem. Cztery osoby nie żyją

Polska
Grębiszew. Czołowe zderzenie z tirem. Cztery osoby nie żyją
Polsat News
Kobieta w stanie ciężkim została przetransportowana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 50 w okolicy Mińska Mazowieckiego. Auto osobowe zderzyło się czołowo z tirem. W wypadku zginęło dwóch kierowców oraz dwoje dzieci.

Do wypadku doszło na 207. kilometrze drogi krajowej nr 50 w miejscowości Grębiszew. Służby otrzymały zgłoszenie po godz. 10. 

 

- Doszło do czołowego zderzenia samochody osobowego, którym podróżowała czterosobowa rodzina, z ciągnikiem siodłowym z naczepą przewożącą kruszywo - powiedział na antenie Polsat News st. kpt. Kamil Płochocki, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim. 

Cztery osoby nie żyją 

Jak dodał ze względu na poważne zniszczenia obu pojazdów do wydobycia poszkodowanych potrzeba było użycia specjalistycznego sprzętu. 

 

ZOBACZ: Wypadek koło Turku. Zginęło 6-letnie dziecko

 

- W wyniku zdarzenia śmierć poniosło dwoje dzieci, ich ojciec, kierowca samochodu osobowego oraz kierowca ciągnika siodłowego  - przekazał. 

Droga jest zablokowana

Rzeczniczka Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Warszawie Justyna Sochacka poinformowała , że do akcji ratunkowej zadysponowano dwa śmigłowce z LPR, z Warszawy i z Sokołowa. Drugi z nich został odwołany.

 

Ostatecznie ciężko ranna kobieta została przetransportowana zwykłą karetką do szpitala w Mińsku Mazowieckim. Sochacka wyjaśniła, że kobieta była w bardzo ciężkim stanie, dlatego zdecydowano się na transport kołowy. Rannej towarzyszył w karetce lekarz i ratownik LPR.

 

St. kpt. Płochocki przyznał, że do wypadku doszło na prostym odcinku drogi, a warunki do jazdy były dobre. Okoliczności wypadku wyjaśnią policjanci. 

 

- Droga jest zablokowana w obu kierunkach. Policjanci zorganizowali objazdy. Informacje o przyczynach wypadku potwierdzimy po wykonaniu wszystkich czynności na miejscu zdarzenia - powiedziała mł. asp. Irmina Sulich z Komendy Stołecznej Policji w Warszawie. 

 

dsk/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie