Celebrytka kwestionowała krajowe przepisy kwarantanny. Zostanie deportowana

Świat
Celebrytka kwestionowała krajowe przepisy kwarantanny. Zostanie deportowana
Instagram/_katie_hopkins_
Już sam przylot Hopkins do Australii wywołał oburzenie

Skrajnie prawicowa brytyjska komentatorka Katie Hopkins zostanie deportowana z Australii po tym, jak zapowiedziała w mediach społecznościowych, że planuje złamać krajowe zasady kwarantanny - powiedziała w poniedziałek minister spraw wewnętrznych Australii.

Brytyjska celebrytka, znana z podburzających antyimigranckich komentarzy, które spotkały się m.in. z krytyką ze strony komitetu ONZ ds. praw człowieka, kwestionująca pandemię i krytykująca antycovidowe działania brytyjskiego rządu, za co została zmuszona do opuszczenia kilku brytjskich mediów, przyleciała do Sydney, aby wystąpić w programie telewizyjnym "Big Brother VIP".

 

ZOBACZ: Wielka Brytania. Ostatni etap wychodzenia z lockdownu. Johnson apeluje o rozwagę i szczepienie się

 

Już jej przylot do Australii wywołał oburzenie. W ubiegłym tygodniu rząd zmniejszył o połowę liczbę obywateli Australii, którym wolno było wracać do domu co tydzień do 3 000, aby spróbować zmniejszyć ryzyko wycieku COVID-19 z hotelowej kwarantanny.

Lockdown w Melbourne przedłużony

Ponad 34 000 Australijczyków, którzy chcą wrócić do domu, pozostaje za granicą. Dwa największe miasta Australii, Sydney i Melbourne, są zablokowane, aby powstrzymać epidemię koronawirusa spowodowaną bardziej zaraźliwym wariantem Delta. Władzie poinformowały w poniedziałek, że stan Victoria, w którym leży Melbourne, przedłuży o co najmniej pięć dni lockdown.

 

Wszyscy przybywający do Australii muszą odbyć dwutygodniową kwarantannę w hotelu, gdzie muszą m.in. założyć maskę przed odebraniem posiłków, a następnie odczekać 30 sekund i po odejściu hotelowego personelu odebrać jedzenie. Katie Hopkins publicznie kwestionowała te reguły, na Instagramie umieściła film z zapowiedzią, że posiłek przyjmie nago, bez maseczki, przy otwartych drzwiach.

"To przerażające, że ta osoba tak się zachowywała"

Minister spraw wewnętrznych Karen Andrews powiedziała, że Hopkins, mimo że usunęła film z sieci, zostanie deportowana. - To przerażające, że ta osoba tak się zachowywała - powiedział Andrews Australian Broadcasting Corp. - Wywieziemy ją z kraju, jak tylko uda nam się to zorganizować (...). To był policzek dla wszystkich Australijczyków, którzy są obecnie w izolacji i jest to po prostu niedopuszczalne zachowanie.

 

ZOBACZ: Wielka Brytania: premier Boris Johnson w izolacji. Miał kontakt z zakażonym ministrem zdrowia

 

Seven Network i Endemol Shine Australia, producenci programu "Big Brother VIP", w którym miała wystąpić Hopkins, poinformowali w niedzielę, że jej kontrakt został anulowany. „Seven i Endemol Shine zdecydowanie potępiają jej nieodpowiedzialne i lekkomyślne komentarze podczas hotelowej kwarantanny” - podały firmy we wspólnym oświadczeniu.

an/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie