Łódź. Prowadził pod wpływem narkotyków. Wjechał w radiowóz

Polska
Łódź. Prowadził pod wpływem narkotyków. Wjechał w radiowóz
Łódzka Policja
22-latek odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem substancji odurzających

Troje policjantów zostało poszkodowanych w wypadku, do którego doszło w Łodzi. Samochód kierowany przez będącego pod wpływem narkotyków 22-latka uderzył w radiowóz - poinformowała w niedzielę asp. sztab. Marzanna Boratyńska z łódzkiej drogówki.

Jak podała policjantka kierujący toyotą młody mężczyzna skręcając w prawo na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Kilińskiego utracił panowanie pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w policyjny radiowóz.

 

- W wyniku zdarzenia troje policjantów odniosło niegroźne obrażenia - przekazała Boratyńska. - Podczas przeszukania samochodu znaleziono 6 foliowych torebek z zieloną substancją. Potwierdzono, że była to marihuana. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że 22-latek był trzeźwy. Okazało się jednak, że jest pod wpływem amfetaminy i marihuany - relacjonowała.

Bez prawa jazdy 

Policjanci ustalili, że 22-latek nie ma prawa jazdy. - Na miejsce przyjechał przedstawiciel firmy, z której pochodziła toyota. Z informacji przekazanych policjantom wynikało, że system monitoringu auta wykazał wcześniej znaczne przekroczenie prędkości przez kierującego - zwróciła uwagę Boratyńska.

 

ZOBACZ: Zawieszeni posłowie Lewicy przejdą do PiS? "Gdyby radykalnie zmienili swoje poglądy"

 

22-latek odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem substancji odurzających, za co grozi kara do 2 lat więzienia, a także za posiadanie narkotyków, co zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.

 

laf / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie