Sześcioro polskich pływaków nie wystartuje w igrzyskach. Popełniono błędy przy zgłoszeniach

Świat
Sześcioro polskich pływaków nie wystartuje w igrzyskach. Popełniono błędy przy zgłoszeniach
PAP/EPA/Tamas Kovacs

Sześcioro polskich pływaków w wyniku błędów popełnionych przy ich zgłoszeniach nie wystąpi w igrzyskach olimpijskich w Tokio - poinformował portal sportowefakty.pl, powołując się na rozmowę z prezesem federacji Pawłem Slomińskim.

Obecnie jednym z głównym tematów w kraju dotyczącym rozpoczynających się w piątek igrzysk jest zamieszanie, jakie powstało wokół sześciorga polskich pływaków w wyniku błędów popełnionych przy ich zgłoszeniach.

 

Wspomniana grupa - która od kilku dni jest już w Japonii, a wcześniej brała udział w ślubowaniu olimpijskim - miała zapewniony start w sztafecie, ale została zgłoszona do rywalizacji indywidualnej, w której jej udział był zależny od zaproszenia od światowej federacji (FINA), a takowe otrzymał tylko jeden zawodnik z siedmioosobowego grona.

Światowa Federacja Pływacka nie dopuści Polaków do startu

W sobotę odbyło się spotkanie, w którym Światowa Federacja Pływacka poinformowała, że nie dopuści Polaków do startu - napisano w mediach.

 

ZOBACZ: Polski Komitet Olimpijski podał skład reprezentacji Polski na igrzyska w Tokio

 

Słomiński w rozmowie ze Sportowymi Faktami potwierdził, że sześciu zawodników musi wrócić do Polski, a nad całą operacją pracują teraz trenerzy. Mają oni za zadanie ze wszystkich dostępnych zawodników "złożyć" składy pięciu sztafet. Na razie nie wiadomo, kto dokładnie będzie musiał wrócić do kraju.

 

W niedzielę ma zostać wydane specjalnie oświadczenie w tej sprawie.

kmd/bas/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie