Nowe emoji. Mężczyzna w ciąży i kobieta z brodą. Mają być "neutralne płciowo"

Świat
Nowe emoji. Mężczyzna w ciąży i kobieta z brodą. Mają być "neutralne płciowo"
Pixabay/JESHOOTS-com/emojipedia
W zestawie nowych emotikon pojawią się nowe twarze, miny czy gesty, takie jak np. salutowanie, a także 25 różnych wersji uścisków dłoni

Mężczyzna w ciąży, kobieta z brodą czy "osoba w koronie" to tylko nieliczne z nowych emoji, które wkrótce mogą zagościć na naszych urządzeniach i w naszych aplikacjach. Konsorcjum Unicode, które gromadzi, tworzy i dba o różnorodność emotikon, udostępniło projekty nowych emotikon, które mają ocenić internauci. Mogą niedługo trafić do naszych urządzeń i aplikacji

Według konsorcjum, głównym założeniem tej aktualizacji jest wprowadzenie emotek neutralnych płciowo. Unicode Consortium jako przykład podało emoji księcia i księżniczki, do których zostanie dodana "osoba w koronie". Ma to być ukłon w stronę środowisk LGBTQI+

 

ZOBACZ: Korzystasz z nich każdego dnia. Poznaj historię emotikonek [WIDEO]

 

Zaprojektowane grafiki zostały udostępnione w sieci. Firma chce zebrać uwagi użytkowników, aby móc wprowadzić ewentualne poprawki. Jeśli nowe emotki zostaną dobrze przyjęte, to już we wrześniu mogą zagościć na stałe w aplikacjach.

 

"Emoji 14.0 ma zostać wprowadzony we wrześniu 2021 r. Oto najnowsza lista projektów" - napisała na Twitterze Emojipedia.

 

 

W zestawie nowych emotikon pojawią się nowe twarze, miny czy gesty, takie jak np. salutowanie, a także 25 różnych wersji uścisków dłoni.

"Emoji 14.0" ma wprowadzić także różne odcienie skóry dla uścisku dłoni, który do tej pory był domyślnie żółty na większości głównych platform.

Mężczyzna w ciąży miał być już w 2019 roku?

Jednak najwięcej mówi się o emoji z mężczyzną w ciąży. Magazyn "Komputer Świat" przypomina, że o wprowadzeniu takiej grafiki mówiło się już w 2019 roku, ale dopiero teraz jest na to spora szansa. Poza tym przygotowano również podobiznę przedstawiającą osobę w ciąży, która nie ma jasno określać płci.

 

Zatwierdzone projekty nowych emotikonów ostatecznie mają pojawić się na głównych platformach pod koniec 2021 r. lub w ciągu 2022 r.

aml/bas / unicode.org / emojipedia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie