Pistolet na wodę zamiast rewolweru. Nowe emoji nie podobają się użytkownikom iOS 10

Technologie
Pistolet na wodę zamiast rewolweru. Nowe emoji nie podobają się użytkownikom iOS 10
polsatnews.pl

Apple uruchomiło najnowszą aktualizację systemu operacyjnego iOS 10 dla swoich urządzeń mobilnych i dodało kilka usprawnień oraz dodatkowych funkcji dla iPhone’ów i iPadów i iPadów Touch. Nowe oprogramowanie Apple wypuściło we wtorek i jest ono do pobrania za darmo. Nie każdy jednak jest zadowolony ze zmian.

Chodzi o całkowite przeprojektowanie małych obrazków powszechnie znanych jako emoji, które pozwalają użytkownikom lepiej wyrażać swoje emocje. Jedna z największych zmian stała się jednocześnie jedną z największych bolączek.

 

 

 

Użytkownicy narzekają nie tylko na ich wygląd. Są również sfrustrowani usunięciem części z nich. Zwracają uwagę, że części obrazków wciąż brakuje. Madison Foxx zauważyła, że w emoji nie ma emotikonki z rudowłosą dziewczyną.

 

 

Inni czekają wciąż na emoji w hidżabie.

 

 

Najwięcej emocji jednak wydaje się wzbudzać zamiana rewolweru na pistolet na wodę.

 

 

 

 

Decyzja została podjęta w związku z takimi tragediami jak strzelanina w nocnym klubie w Orlando. Obywatel USA afgańskiego pochodzenia Omar Mateen otworzył wówczas ogień do znajdujących się tam osób. W strzelaninie, oprócz napastnika, zginęło 49 osób. Co najmniej 53 osoby odniosły poważne obrażenia.

 

mirror.co.uk

mr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie