Koronawirus w Grecji: nowe restrykcje na Mykonos. Godzina policyjna i zakaz muzyki w barach

Świat
Koronawirus w Grecji: nowe restrykcje na Mykonos. Godzina policyjna i zakaz muzyki w barach
wikimedia.commons/dronepicr/CC BY 2.0
Port na Mykonos

Zakaz odtwarzania i grania muzyki w barach i restauracjach oraz godzina policyjna między 1 a 6 w nocy to nowe ograniczenia, które będą obowiązywać do 26 lipca na greckiej wyspie Mykonos z powodu wzrostu wykrywanych tam infekcji koronawirusem - poinformował w sobotę rząd Grecji.

Liczba aktywnych zakażeń na wyspie wzrosła w ciągu tygodnia czterokrotnie i przekroczyła 300 - ostrzegł wiceminister obrony cywilnej Nikos Hardalias. Przypomniał, że w całej Grecji za organizowanie prywatnych zgromadzeń z udziałem więcej niż 20 osób nadal grozi do 200 tys. euro grzywny.

 

ZOBACZ: Wielka Brytania. Minister zdrowia Sajid Javid zakażony koronawirusem. Jest zaszczepiony

 

- Wzywam mieszkańców, gości i pracowników na naszej pięknej wyspie do ścisłego stosowania się do tych środków ostrożności (...) byśmy mogli szybko ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa, a Mykonos mogła wrócić do normalności - zaapelował wiceminister.

Ponad milion urlopowiczów

Mykonos to jedno z najpopularniejszych wśród turystów miejsc w Grecji. W sezonie wyspa przyciąga ponad milion urlopowiczów, w tym wielu celebrytów. Mykonos jest znana nie tylko z malowniczych plaż, ale również z imprez i bogatego życia nocnego - przypomina agencja AFP.

 

W ciągu ostatnich tygodni liczba infekcji SARS-CoV-2 w Grecji znacząco wzrosła. By opanować epidemię, wprowadzono obowiązek szczepień przeciw Covid-19 dla pracowników medycznych i personelu domów opieki. Wstęp do wielu miejsc wewnątrz budynków, np. restauracji, barów czy kin, jest od piątku możliwy tylko za okazaniem zaświadczenia o szczepieniu lub negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa, nie starszego niż sprzed trzech dni.

bas/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie