Omdlenia po szczepieniach w Portugalii. Jest śledztwo

Świat
Omdlenia po szczepieniach w Portugalii. Jest śledztwo
PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV

Portugalskie służby medyczne uruchomiły w piątek śledztwo po ponad 20 omdleniach młodych osób szczepionych przeciwko koronawirusowi w ośrodku zdrowia w Mafrze pod Lizboną.

Władze kierującej dochodzeniem portugalskiej agencji ds. leków wyjaśniły, że do zdarzenia doszło w tym tygodniu w jednym ośrodku zdrowia w liczącej niespełna 17 tys. osób miejscowości podczas szczepień przeprowadzanych preparatem koncernu Johnson & Johnson.

 

Portugalskie służby medyczne poinformowały, że sprawdzana jest transza dawek, którymi zaszczepiono mieszkańców Mafry, ale nie wykluczają, że do masowych przypadków omdlenia w centrum medycznym mogły doprowadzić inne czynniki, np. upał.

 

Resort zdrowia Portugalii poinformował, że po chwilowej niedyspozycji wszyscy poszkodowani czują się dobrze. Potwierdził, że u jednej ze szczepionych osób wystąpiły wraz z omdleniem drgawki.

 

ZOBACZ: Portugalia. Pub oferuje darmowe piwo zaszczepionym przeciwko COVID-19

 

Dotychczas w 10-milionowej Portugalii całkowicie zaszczepione zostało 42 proc. populacji, a 60 proc. przyjęło przynajmniej jedną dawkę preparatu przeciwko Covid-19.

 

W ciągu ostatniej doby w Portugalii odnotowano najwyższą od lutego liczbę przypadków Covid-19 – ponad 3,5 tys. Podczas ostatnich 24 godzin zmarło siedem osób.

kmd/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie