Pomorskie: Pożar budynku gospodarczego. W środku mogli być ludzie

Polska
Pomorskie: Pożar budynku gospodarczego. W środku mogli być ludzie
Flickr/Stephen Rahn/zdjęcie ilustarcyjne
W budynku produkowano stroiki świąteczne m.in. z jodły

Strażacy dogaszają w czwartek pożar budynku gospodarczego w Lubuczewie (powiat słupski). Dwie osoby z oparzeniami, w tym jedna nieprzytomna, trafiły do szpitala. Dach obiektu zawalił się, strażacy sprawdzają, czy wewnątrz budynku nie ma więcej osób.

Jak poinformował oficer prasowy Komendanta Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku mł. kpt. Piotr Basarab, zgłoszenie o pożarze dotarło ok. godz. 17.30. Na miejsce pożaru udało się łącznie 9 zastępów PSP oraz ochotniczej i wojskowej straży pożarnych.

 

Ogień pojawił się w budynku dawnej stodoły, spichlerza, znajdującego się na terenie byłego PGR. Murowano-drewniany obiekt ma długość 60 metrów. W budynku produkowano stroiki świąteczne m.in. z jodły.

 

ZOBACZ: Płock. 650 interwencji straży pożarnej. Uszkodzona oczyszczalnia ścieków

 

Dwie osoby z oparzeniami, w tym jedna nieprzytomna, trafiły do szpitala. Poszkodowani najprawdopodobniej próbowali ratować znajdujące się w budynku maszyny i narzędzia.

 

- W wyniku pożaru dach wpadł do środka. Przeszukujemy wnętrze budynku, bo dostaliśmy informację, że być może inne osoby mogły tam przebywać - dodał Basarab.

bas/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie