Włochy. Transport kokainy zrzucony z samolotu

Świat
Włochy. Transport kokainy zrzucony z samolotu
Carabinieri Oristano
Pilot zrzucił narkotyki z samolotu

Na Sardynii transport kokainy spadł z nieba - informuje włoska prasa. Karabinierzy aresztowali 28-letniego pilota, niebudzącego żadnych podejrzeń instruktora lotnictwa, który zrzucił z samolotu worek z narkotykami wartości ponad 8 milionów euro.

Prasa zauważa, że młody pilot posłużył się metodą przemytu narkotyków powszechnie stosowaną w Ameryce Południowej, polegającą na zrzucaniu ich z małych samolotów turystycznych tak, by na ziemi odebrali je handlarze.

 

ZOBACZ: Obowiązkowe szczepienia we Francji. "Oni nie chcą być zamknięci na nowo"

 

Do zdarzenia tego doszło na wiosnę w małej osadzie koło Campidano w południowo-zachodniej Sardynii. Mieszkańców okolicy zaalarmował nisko latający nad dachami ich domów mały samolot.

 

Carabinieri Oristano

 

Wezwani karabinierzy znaleźli na dachu jednego z budynków duży worek, a w nim paczki czystej kokainy: łącznie 8,5 kilograma o czarnorynkowej wartości ponad 8 milionów euro. Rozpoczęło się wtedy poszukiwanie pilota maszyny.

 

Jak ustalono, pilot - zawodowy instruktor - zdążył wyjechać za granicę. Został aresztowany w środę zaraz po tym, gdy powrócił do Włoch. Usłyszał zarzut przemytu narkotyków.

wys/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie