Mularczyk: opozycja gra na zablokowanie środków z UE

Polska
Mularczyk: opozycja gra na zablokowanie środków z UE
Polsat News
"Debata Dnia"

- Opozycja gra z panem Bodnarem, który dziś buduje pozycję polityczną, na zablokowanie środków unijnych - przekonywał w "Debacie Dnia" poseł PiS i wiceprzewodniczący KRS Arkadiusz Mularczyk. - Słucham posła Mularczyka i się zastanawiam, czy jest tak cyniczny, czy nie potrafi czytać konstytucji ze zrozumieniem - ripostował Adam Szłapka z Nowoczesnej.

Goście czwartkowej "Debaty Dnia" rozmawiali o sporze prawnym pomiędzy Polską a Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej, czyli m.in. o orzeczeniu TSUE dot. Izby Dyscyplinarnej SN, a także wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który ocenił, że środki tymczasowe TSUE są niezgodne z polską konstytucją. 

 

- Czy polscy obywatele pozwolą sobie na to, by jakaś sędzia z Portugalii czy Hiszpanii, wbrew traktatom i polskiej konstytucji, oczywiście w pełnej koordynacji wiemy dobrze z kim - (z kim? - red.). No jak to kim? Z Bodnarem, z Safjanem. Czy pani ma wątpliwości, że tam nie ma krótkiej linii, krótkich telefonów? - mówił Arkadiusz Mularczyk.

"Opozycja gra na zablokowanie unijnych środków"

Poseł PiS przekonywał, że "opozycja gra z panem Bodnarem, który dziś buduje pozycje polityczna, na zablokowanie środków unijnych - to jest oczywiste". 

 

ZOBACZ: "Będziemy mieli olbrzymi problem". Trzaskowski o sporze z TSUE

 

Do wypowiedzi Mularczyka odniosła się Gabriela Morawska-Stanecka z Lewicy. - Każdy sądzi według siebie - właśnie pan Mularczyk dał wykładnię, w jaki sposób PiS zarządza tym państwem. Wydaje się im, że wszyscy robią dokładnie tak samo. No niestety świat wygląda nieco inaczej - to są głębokie kompleksy i tylko tak to mogę skwitować - skomentowała. 

 

- Nie prowadzę specjalnych statystyk, nie mam informacji, kto z kim jest na krótkiej linii. Dlatego ja bym się wstrzymał z tak daleko idącymi tezami, ponieważ jak nie mam dowodów, to nie stawiam daleko idących tez - przyznał Jan Strzeżek z Porozumienia Jarosława Gowina. 

 

Wideo: fragment programu "Debata Dnia"

- Słucham posła Mularczyka i się zastanawiam, czy jest tak cyniczny, czy nie potrafi czytać konstytucji ze zrozumieniem. To wszystko jest opisane w konstytucji. Państwa umówiły się, że wymiar sprawiedliwości będzie wolny od nacisków polityków. To co robi PiS w zasadzie wyłącza tę zasadę i wprowadza upolityczniony wymiar sprawiedliwości - podsumował Adam Szłapka z Nowoczesnej. 

jo / polsatnews.pl / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie