Chiny. 8 ofiar zawalenia się hotelu w Suzhou, trwają poszukiwania 9 osób

Świat
Chiny. 8 ofiar zawalenia się hotelu w Suzhou, trwają poszukiwania 9 osób
PAP/EPA/ALEX PLAVEVSKI

Do ośmiu wzrosła we wtorek liczba ofiar śmiertelnych katastrofy budowlanej w mieście Suzhou na wschodzie Chin, gdzie zawaliła się część hotelu. Ratownicy poszukują pod gruzami jeszcze dziewięciu osób – wynika z informacji przekazywanych przez państwowe media.

Do rana we wtorek z rumowiska wydobyto osiem ciał i sześcioro ocalałych, z czego pięcioro z obrażeniami przewieziono do szpitali. W akcji bierze udział ponad 600 ratowników z całej prowincji Jiangsu - podał dziennik "Global Times".

 

ZOBACZ: ONZ alarmuje, że poziom głodu na świecie "wzrósł dramatycznie"

 

Część hotelu zawaliła się w poniedziałek po południu. Początkowo informowano o jednej osobie zabitej i 10 zaginionych, ale później okazało się, że w budynku przebywało więcej osób.

Trwa ustalanie przyczyn wypadku

Trwa dochodzenie, by ustalić przyczynę katastrofy – podała oficjalna agencja prasowa Xinhua, która opublikowała również zdjęcia ratowników przeczesujących rumowisko w poszukiwaniu ocalałych.

 

ZOBACZ: Irak. Pożar szpitala covidowego w Nasiriji. Do 52 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych.

 

Zawalony budynek to część budżetowego hotelu Siji Kaiyuan, dysponującego 54 pokojami. Według nieoficjalnych informacji chińskich mediów zawalona część służyła jako miejsce do gry w madżonga. 30-letni budynek miał początkowo trzy piętra, ale w ostatnich latach dobudowano kolejne.

 

 

 

Katastrofy budowlane z ofiarami śmiertelnymi zdarzają się w Chinach stosunkowo często. W marcu 2020 roku w mieście Quanzhou na wschodzie kraju zawalił się hotel wykorzystywany jako miejsce kwarantanny w związku z pandemią COVID-19. Zginęło 29 osób, a dochodzenie wykazało poważne nieprawidłowości przy przebudowie i remoncie budynku.

wys/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie