Borowce. Policja kontynuuje poszukiwania Jacka Jaworka, podejrzewanego o trzykrotne zabójstwo

Polska
Borowce. Policja kontynuuje poszukiwania Jacka Jaworka, podejrzewanego o trzykrotne zabójstwo
Polsat News

Kontynuowane we wtorek czwartą dobę poszukiwania Jacka Jaworka, podejrzanego o potrójne zabójstwo w domu jednorodzinnym pod Częstochową, nie przyniosły przełomu - wynika z informacji policji. Akcja poszukiwawcza, a także inne czynności operacyjne policji, są kontynuowane.

Podkomisarz Magdalena Wiśniewska z zespołu prasowego śląskiej policji przekazała, że dotychczasowe działania nie doprowadziły do odnalezienia i zatrzymania 52-letniego mężczyzny, który od wtorku jest formalnie poszukiwany listem gończym.

 

- Wydanie listu gończego zmieniło status poszukiwanego - jest on już osobą formalnie podejrzaną - wyjaśniła podkomisarz.

"Prosimy o komunikaty"

Jak poinformował we wtorek wieczorem młodszy aspirant Kamil Sowiński z częstochowskiej policji, dotąd policja nie ma informacji, które mogłyby wskazywać, gdzie Jacek Jaworek może być. - Śledzimy na bieżąco wszystkie komunikaty, które spływają do policji oraz doniesienia prasowe. Pojawiły się nawet informacje, że poszukiwany już został ujęty. Niestety, nie mogę potwierdzić żadnej z tych informacji o odnalezieniu Jacka Jaworka - powiedział polsatnews.pl oficer prasowy częstochowskiej policji.

 

- W dalszym ciągu na miejscu działają funkcjonariusze, którzy sprawdzają, patrolują, przeczesują teren. Dzisiaj jest tam ok. 120 funkcjonariuszy, dodatkowo w dalszym ciągu sprzęt specjalistyczny, drony, centrum mobilne poszukiwań z Komendy Główną Policji oraz jeźdźcy konni i psy służbowe, w tym tropiące i na materiały wybuchowe – mówił policjant wcześniej we wtorek.

 

ZOBACZ: USA. 40 ofiar, w tym 11 śmiertelnych w weekendowych strzelaninach w Chicago

 

- W dalszym ciągu dążymy do ustalenia miejsca przebywania osoby poszukiwanej i prosimy oczywiście o komunikaty – zaapelował.

"Będziemy szukać do skutków"

Pytany o dalszą perspektywę poszukiwań w terenie Sowiński uściślił, że policja musi w takich sytuacjach zakładać wszelkie możliwe scenariusze zachowania po tragedii osoby podejrzewanej. Jednym z nich jest możliwość ukrywania się w terenie pobliskim miejscu zdarzenia.

 

WIDEO: Trwa obława na Jacka Jaworka

 

 

Dlatego funkcjonariusze starają się przeczesać ten teren, także korzystając z nowoczesnego sprzętu, a jednocześnie sprawdzają wszelkie możliwe źródła informacyjne; przesłuchują świadków i wykonują inne czynności operacyjne poza pobliżem miejsca tragedii, m.in. sprawdzając różne sygnały z całej Polski.

 

ZOBACZ: Borowce. Trwają poszukiwania zabójcy trzech osób. Czwarty członek rodziny przeżył, bo schował się

 

- Na pewno czynności poszukiwawcze będą trwały, aż odnajdziemy tę osobę, natomiast jak długo w tak dużych siłach i środkach będą prowadzone na miejscu, będzie to zależało od wielu czynników – zasygnalizował Sowiński.

 

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami w nocy z piątku na sobotę w Borowcach koło Dąbrowy Zielonej w powiecie częstochowskim wezwani do awantury domowej policjanci w domu jednorodzinnym znaleźli zwłoki małżeństwa 44-latków i ich 17-letniego syna. Wszyscy zginęli od strzałów z broni palnej.

Przeżył tylko 13-latek

Uratował się drugi, 13-letni syn zamordowanego małżeństwa, który schronił się u rodziny. Sprawca zbrodni uciekł. Podejrzewany o potrójne zabójstwo jest 52-letni brat zamordowanego właściciela domu, Jacek Jaworek, który od pewnego czasu mieszkał z rodziną.

 

ZOBACZ: Zbrodnia w Lubartowie. Mężczyzna na ulicy zadźgał byłą żonę. Kobieta osierociła czwórkę dzieci

 

W sobotę policja opublikowała personalia i wizerunek poszukiwanego. Alert w tej sprawie rozesłało także do mieszkańców trzech sąsiadujących ze sobą województw - śląskiego, łódzkiego i świętokrzyskiego - Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Policja zaznacza, że w przypadku napotkania Jacka Jaworka należy zachować daleko idącą ostrożność - nie podejmować samodzielnie żadnych działań oraz powiadomić policję. W gotowości do akcji są kontrterroryści.

 

Informacje o poszukiwanym mają policjanci ze wszystkich województw oraz Straż Graniczna. Według częstochowskiej prokuratury możliwym motywem zbrodni był konflikt rodzinny.

wys/pdb/bas/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie