Warszawa. Ukradli cenny sprzęt dla niemowląt. Policja ujawnia wizerunek złodziei

Polska
Warszawa. Ukradli cenny sprzęt dla niemowląt. Policja ujawnia wizerunek złodziei
KRP1 Warszawa-Śródmieście
-Wizerunki mężczyzn podejrzewanych o popełnienie tej kradzieży został zarejestrowany przez kamery monitoringu

Stołeczni policjanci szukają złodziei, którzy ukradli z samochodu zaparkowanego w centrum Warszawy torbę ze specjalistyczną aparaturą medyczną do badania słuchu niemowląt. Skradziony sprzęt to między innymi audiometr i aparaty słuchowe. Policja udostępniła wizerunek sprawców.

- Wizerunek mężczyzn podejrzewanych o popełnienie tej kradzieży został zarejestrowany przez kamery monitoringu - przekazał Polsat News st. sierż. Rafał Markiewicz z Komendy Stołecznej Policji.

 

ZOBACZ: Warszawa. IPN odkrył kolejne szczątki na terenie dawnego więzienia


Policja zaznacza, że sprawcy z zaparkowanego przy ulicy Waryńskiego w Warszawie samochodu skradli audiometr tonalny i tympanometr z modułami klinicznymi do wykonywania badań, a także programatory, stetoklip oraz aparaty słuchowe w wersji demo.

 

Skradziona aparaturaKRP1 - Śródmieście
Skradziona aparatura

 

 

- To unikalny w skali kraju sprzęt, jeden z czterech dostępnych w Polsce, na który czekają niemowlęta z wadami słuchu. Skradzione urządzenia są bezużyteczne, ponieważ brakuje do nich laptopa ze specjalnym oprogramowaniem - poinformował podinsp. Robert Szumiata, oficer prasowy śródmiejskiej policji w Warszawie.

 

WIDEO: Materiał Polsat News ws. kradzieży aparatury

 

W całej Polsce są tylko cztery takie urządzenia. Jedno z nich znajdowało się w torbie, którą w Warsza​wie złodzieje ukradli z zaparkowanego samochodu. Aparatura medyczna pozwalała badać słuch u niemowląt.

 

Skradziona aparaturaKRP1 - Śródmieście
Skradziona aparatura

 


- Jeśli ktoś dostanie ofertę kupna takiego sprzętu, należy się do nas zgłosić - zaapelował w Polsat News st. sierż. Rafał Markiewicz.

aml/pdb / Polsat News, Polsatnews.pl / Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie