Kradziony samochód zaczął płonąć. W ostatniej chwili policjanci uratowali kierowcę

Polska
Kradziony samochód zaczął płonąć. W ostatniej chwili policjanci uratowali kierowcę
Komenda Rejonowa Policji nr VI - Białołęka, Praga-Północ, Targówek
Mężczyzna "przeleciał" jeepem przez rondo i zakończył jazdę na jednej z posesji, gdzie na skutek silnego uderzenia samochód zaczął płonąć

Nocny policyjny pościg za mężczyzną podejrzanym o kradzież samochodu zakończył się na jednej z posesji na terenie gminy Nieporęt (woj. mazowieckie). W wyniku uderzenia kradziony jeep zajął się ogniem. Policjanci w ostatniej chwili wyciągnęli mężczyznę z samochodu i uratowali mu życie.

Warszawscy policjanci z dzielnicy Targówek i Białołęka (woj. mazowieckie) dostali zgłoszenie około godz. 01:25, że skradziony został Jeep Cherokee.

Od razu go zobaczyli

Zaalarmowany patrol policji już po chwili dostrzegł skradziony pojazd, "który kilkukrotnie przejechał na czerwonym świetle". Mundurowi natychmiast ruszyli pościg - przekazała mł. asp. Irmina Sulich, oficer prasowy policji z Targówka.

 

Pomimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca nie zatrzymał się, uciekając w stronę gminy Nieporęt.

 

W pewnym momencie "mężczyzna »przeleciał« jeepem przez rondo i zakończył jazdę na jednej z posesji, gdzie na skutek silnego uderzenia samochód zaczął płonąć" - zrelacjonowała mł. asp. Sulich.

 

Podejrzany mężczyzna, poszkodowany w wypadkuPolicja Warszawa KRP VI
Podejrzany mężczyzna, poszkodowany w wypadku

 

Funkcjonariusze w ostatniej chwili wyciągnęli podejrzanego z płonącego auta, tym samym ratując mu życie. Na miejsce została wezwana straż pożarna i karetka pogotowia, która zabrała mężczyznę do szpitala w asyście policji - poinformowali mundurowi.

 

ZOBACZ: Olsztyn. Wiatr przewrócił żaglówkę z czterema osobami. Utonął pies

 

W trakcie badań wyszło na jaw, że 41-latek był pod wpływem narkotyków, ponadto miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Zatrzymany 41-latek wciąż znajduje się w szpitalu. Pilnują go policjanci. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

aml/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie