Jarosław Kaczyński rusza w Polskę. Będzie promował Polski Ład

Polska
Jarosław Kaczyński rusza w Polskę. Będzie promował Polski Ład
Polsat News
Prezes chce dać przykład działaczom, dlatego również i on rusza w trasę po kraju z promocją Polskiego Ładu.

Lider Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński od najbliższej niedzieli rusza w Polskę z promocją Polskiego Ładu; do końca miesiąca chce odwiedzić kilkanaście miejscowości - na początek Rypin i Mławę - wynika z informacji uzyskanych w PiS.

Podczas niedawnego Kongresu PiS, na którym wybrano Kaczyńskiego na kolejną kadencję jako szefa partii, delegaci podjęli też kilka uchwał, w tym dotyczącą Polskiego Ładu, w której zobowiązano partyjne struktury do "aktywnego propagowania założeń Polskiego Ładu".

 

ZOBACZ: Polski Ład nie zwiększa poparcia dla PiS. "Nie widać efektu obietnic"

 

- Prezes chce dać przykład naszym działaczom, dlatego również i on rusza w trasę po kraju z promocją Polskiego Ładu. Planuje być w tym równie aktywny co premier Mateusz Morawiecki - mówił polityk z otoczenia szefa PiS.

Jakie miejscowości odwiedzi szef PiS?

Jak dodał, plan zakłada że Kaczyński do końca lipca co tydzień będzie odwiedzał inny region kraju. - Planujemy, że do końca miesiąca odwiedzi kilkanaście miejscowości. W tą niedzielę spotka się z mieszkańcami Rypina oraz Mławy - powiedziało źródło w PiS.

 

ZOBACZ: Kaczyński: Europie potrzebny jest dialog, a nie monolog rozłożony na różne głosy

 

W kolejnym tygodniu Kaczyński odwiedzić ma prawdopodobnie m.in. województwo lubelskie.

 

Według źródeł w PiS, spośród najważniejszych polityków PiS, poza Kaczyńskim, objazd po kraju z Polskim Ładem kontynuować w lipcu będzie premier Mateusz Morawiecki, marszałek Sejmu Elżbieta Witek, a także b. premier Beata Szydło. Ponadto z mieszkańcami spotykać będą się również ministrowie, parlamentarzyści oraz działacze partii.

 

- Chcemy, aby takie spotkania promujące Polski Ład odbyły się w każdym powiecie. Łącznie planujemy kilkaset takich spotkań - mówił niedawno jeden z polityków PiS.

Ponowny objazd we wrześniu

PiS planuje w sierpniu zrobić krótką przerwę z objazdem i ponownie ruszyć w Polskę we wrześniu.

 

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii.

 

Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie