Senat określił prawdopodobną datę obrad ws. RPO

Polska
Senat określił prawdopodobną datę obrad ws. RPO
PAP/Marcin Obara

Senat, zgodnie z wtorkową deklaracją marszałka Tomasza Grodzkiego, zajmie się kwestią wyboru Rzecznika Praw Obywatelskich prawdopodobnie na posiedzeniu w dniach 21-23 lipca - potwierdziła w czwartek Centrum Informacyjne Senatu.

Sejm zdecydowaną większością głosów wybrał w czwartek na Rzecznika Praw Obywatelskich prawnika, prof. Marcina Wiącka, który był wspólnym kandydatem na tą funkcję PiS i klubów opozycyjnych. Aby Wiącek mógł objąć urząd, na jego wybór musi się zgodzić Senat.

 

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki (KO) informował we wtorek, że izba zajmie się kwestią wyboru Rzecznika Praw Obywatelskich najpewniej na najbliższym posiedzeniu, w dniach 21-23 lipca.

"Najpierw muszę porozmawiać z klubem i z koalicjantami"

- Osoba pana prof. Wiącka będzie pewnie głosowana na najbliższym posiedzeniu, czyli w dniach 21–23 lipca. Czy będzie tak z prezesem IPN, absolutnie tego nie wykluczam. I nawet sądzę, że w porozumieniu z naszymi koalicjantami, budującymi demokratyczną większość w Senacie, tak zrobimy" – powiedział marszałek Senatu, prof. Tomasz Grodzki. Zastrzegł jednak, że najpierw musi "porozmawiać z klubem i z koalicjantami".

 

Centrum Informacyjne Senatu potwierdziło w czwartek, iż stanowisko marszałka Grodzkiego w sprawie RPO jest aktualne.

kmd / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie