Wielka Brytania: zawarł pakt z diabłem i zamordował siostry. Aby wygrać na loterii

Świat
Wielka Brytania: zawarł pakt z diabłem i zamordował siostry. Aby wygrać na loterii
MET Police
Hussein podpisał "umowę" krwią i zobowiązał się "złożyć co najmniej sześć ofiar. co sześć miesięcy, tak długo, jak jest wolny i sprawny fizycznie".

Nastolatek z Londynu brutalnie zamordował dwie kobiety, bo zawarł pakt z diabłem i przysiągł mu, że pozbawi życia sześć osób w zamian za przyszłą wygraną na loterii Mega Millions Super Jackpot. Śledczy są przekonani, że zabiłby kolejne osoby, gdyby nie został schwytany. We wtorek sąd uznał go za winnego, ale nie ogłosił jeszcze wymiaru kary.

Zdarzenie miało miejsce 6 czerwca 2020 roku, w parku znajdującym się londyńskiej dzielnicy Wembley. 46-letnia Bibaa Henry świętowała w nim swoje urodziny wraz z siostrą, 27-letnią Nicole Smallman, i znajomymi.

 

ZOBACZ: 13-latka zamordowana przez imigrantów. W kraju rozgorzała debata

 

Po przyjęciu rodzeństwo zostało same na miejscu. Nad ranem kobiety zostały zaatakowane przez 19-letniego Danyala Husseina. Mężczyzna zadał im 36 ciosów nożem. Z ustaleń śledczych wynika, że 27-latka broniła się i poważnie zraniła mordercę zanim została zabita.

 

Hussein zwłoki ukrył w pobliskim lasie, pozostawiając na miejscu ślady swojej krwi - pozwoliły one śledczym na zidentyfikowanie podejrzanego.

"To prawie, jak z filmu"

Podczas późniejszego przeszukania domu, w którym 19-latek mieszkał razem z matką, detektywi znaleźli losy na loterię i "kontrakt z diabłem", skierowany "do potężnego króla Lucyfuge Rofocale", który według wierzeń satanistów jest "skarbnikiem piekła". 

 

ZOBACZ: USA. Ciało bez głowy i palca. Brutalne morderstwo w parku

 

Hussein podpisał "umowę" krwią i zobowiązał się "złożyć co najmniej sześć ofiar, co sześć miesięcy, tak długo, jak jest wolny i sprawny fizycznie" - podała policja. W zamian pragnął, aby jego nagrodą była główna wygrana w "Mega Millions Super Jackpot". Na miejscu znaleziono również, odręcznie napisaną, księgę zaklęć oraz opis różnego rodzaj mikstur.

 

- Każdej normalnej osobie trudno to zrozumieć. To prawie jak z filmu - powiedział prowadzący śledztwo inspektor Simon Harding - Jestem przekonany, podobnie jak cały mój zespół, że popełniłby więcej morderstw - dodał śledczy.

Potencjalny terrorysta?

Podczas procesu okazało się, że Hussein był wcześniej monitorowany przez służby specjalne.

 

Przez swoją szkołę został z kolei zgłoszony do brytyjskiego programu antyekstremistycznego w 2017 roku. Istniały obawy, że - ze względu radykalne na poglądy - może zostać zwerbowany przez ugrupowania terrorystyczne. Rok później został zwolniony z programu.

 

We wtorek sąd uznał go za winnego morderstw, ale nie ogłosił jeszcze wymiaru kary.

rsr/bas / BBC / Reuters
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie