Sławomir Nowak z kolejnymi zarzutami korupcyjnymi

Polska
Sławomir Nowak z kolejnymi zarzutami korupcyjnymi
Polsat News
CBA zatrzymało kolejną osobę w śledztwie dotyczącym Sławomira N.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie przedstawiła podejrzanemu o korupcję Sławomirowi Nowakowi uzupełniony zarzut. Obejmuje on przyjęcie dodatkowych korzyści majątkowych w kwocie 315 tys. euro w zamian za wspieranie konkretnej spółki w postępowaniach o udzielenie i wykonanie zamówień publicznych dotyczących budowy i remontu dróg na Ukrainie. Wcześniej CBA informowała o zatrzymaniu kolejnej osoby.

Wezwany na przesłuchanie Sławomir Nowak stawił się w środę, w towarzystwie swojej obrończyni, w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie.

 

- Dzisiaj prokurator ogłosił Sławomirowi N. zmieniony zarzut korupcyjny. Obejmuje on przyjęcie dodatkowych korzyści majątkowych w kwocie 315 tys. euro w zamian za wspieranie spółki w postępowaniach o udzielenie i wykonanie zamówień publicznych dotyczących budowy i remontu dróg na Ukrainie. Dotyczy okresu, kiedy Sławomir N. pełnił funkcję Szefa Państwowej Służby Dróg Samochodowych na Ukrainie - przekazała w środę prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

 

Nowak nie przyznał się do zarzutu i odmówił składania wyjaśnień.

Nowy zatrzymany

"CBA zatrzymało kolejną osobę w śledztwie dotyczącym Sławomira N. Podejrzany usłyszy zarzuty o charakterze korupcyjnym. Materiał dowodowy wskazuje na udział zatrzymanego w zorganizowanej grupie przestępczej kierowanej przez Sławomira N. Brawo!". Napisał w środę na swoim profilu na Twitterze rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

 

 

Nieoficjalnie zatrzymaną osobą jest obywatelka Ukrainy.

 

ZOBACZ: Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie zakupu maseczek i respiratorów

17 zarzutów korupcyjnych

W prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie śledztwie Nowak usłyszał dotychczas 17 zarzutów, w tym zarzut założenia zorganizowanej grupy przestępczej działającej w Warszawie, Gdańsku i na Ukrainie oraz kierowanie tą grupą, przyjęcia kilkumilionowych korzyści majątkowych oraz płatnej protekcji w związku z pełnieniem funkcji szefa Ukravtodoru, żądanie i przyjmowanie korzyści majątkowych w latach 2012-2013 w zamian za stanowiska w spółkach Skarbu Państwa, prania brudnych pieniędzy, płatnej protekcji w związku z pełnieniem funkcji Szefa Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

 

W areszcie przebywał od lipca 2020 r. do 12 kwietnia 2021 r. "Przyjdzie czas na prawdę. Przyjdzie czas na odwojowanie tego wszystkiego" - mówił Nowak w kwietniu br., gdy opuszczał areszt.

wys/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie