Żona ambasadora Belgii biła się ze sprzątaczem. "Dotknął ją miotłą"

Świat
Żona ambasadora Belgii biła się ze sprzątaczem. "Dotknął ją miotłą"
pixabay
Doszło do przepychanki i prawdopodobnie do wymiany ciosów.

Żona belgijskiego ambasadora w Korei Płd. Xiang Xueqi, której zarzucano wcześniej uderzenie ekspedientki w sklepie odzieżowym, znów wpadła w tarapaty. Ambasadorowa wdała się w bójkę z pracownikiem zamiatającym ulice – podał we wtorek dziennik "Korea Times".

Według władz żona ambasadora Petera Lescouhiera wpadła w gniew, ponieważ sprzątacz dotknął ją miotłą.

 

ZOBACZ: Mielec. Bójka z Romami. Auto próbowało wjechać w ludzi

 

Doszło do przepychanki i prawdopodobnie do wymiany ciosów, ale gdy na miejscu zjawiła się policja, żadna ze stron nie chciała wnieść skargi.

 

W czasie walki Xiang miała zostać popchnięta i przewrócona na ziemię, a po incydencie zabrano ją do pobliskiego szpitala. Jej przeciwnik zgłosił się natomiast na komisariat, twierdząc, że ambasadorowa uderzyła go w twarz.

Spoliczkowała kasjerkę

Xiang była wcześniej przesłuchiwana przez policję w związku z oskarżeniami o spoliczkowanie ekspedientki w sklepie odzieżowym. Incydent z początku kwietnia został uwieczniony na nagraniu z kamer monitoringu i wywołał duże poruszenie w koreańskich mediach społecznościowych.

 

 

Policja umorzyła wtedy sprawę, uzasadniając to immunitetem dyplomatycznym kobiety.

 

Później władze Belgii uchyliły immunitet żonie ambasadora, a samemu Lescouhierowi skróciły kadencję i nakazały opuszczenie placówki w Seulu latem br., oceniając, że "będzie to najlepsze dla relacji obustronnych".

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie