Zderzenie skutera z autem w Sokółce. 3-latek z matką trafili do szpitala

Polska
Zderzenie skutera z autem w Sokółce. 3-latek z matką trafili do szpitala
AndrzejRembowski/Pixabay
zdjęcie ilustracyjne

Do zdarzenia doszło w poniedziałek na skrzyżowaniu ulic Białostockiej i Piłsudskiego w Sokółce (Podlaskie). Jak poinformowały służby, samochód osobowy zderzył się ze skuterem, którym podróżowała kobieta ze swoim 3-letnim dzieckiem. Oboje zostali zabrani do szpitala. 3-latek trafił do niego z obrażeniami głowy.

Moment wypadku zarejestrował monitoring "Sokółki.tv". Na udostępnionym nagraniu widać jak kierujący oplem, zbliżając się do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, rozpoczął manewr skrętu w lewo. Z oznakowania wynika, że przed skrętem, musiał on ustąpić pierwszeństwa przejazdu pozostałym pojazdom.

 

Z naprzeciwka nadjeżdżał skuter prowadzony przez kobietę, która przewoziła ze sobą swoje 3-letnie dziecko. Kierowca samochodu nie ustąpił jednośladowi pierwszeństwa przejazdu i doszło do zderzenia pojazdów.

 

 

Jego siła była tak duża, że kobieta wzbiła się w powietrze i uderzyła o nawierzchnię jezdni. Na nagraniu widać, jak chwilę po upadku, poszkodowana wstała i pobiegła do swojego dziecka, które leżało na środku skrzyżowania i się nie ruszało.

 
- Zgłoszenie otrzymaliśmy tuż przed 18. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 19-letni kierowca opla nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu skuterowi, którym jechała 35-latka z 3-letnim dzieckiem, doprowadzając do zderzenia. W jego wyniku, kierująca wraz z dzieckiem, została zabrane do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego wypadku - poinformował podinsp. Tomasz Krupa, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku.
 

Poszkodowani trafili do szpitala. Chłopiec odniósł obrażenia głowy. 

 

kmd/msl/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie