USA. Amerykanin zjadł 76 hot dogów w 10 minut, pobił własny rekord

Świat
USA. Amerykanin zjadł 76 hot dogów w 10 minut, pobił własny rekord
PAP/EPA/PETER FOLEY
Joey Chestnut trzyma pas mistrzowski po pobiciu rekordu

Joey Chestnut, amerykański mistrz w sztuce szybkiego pochłaniania hot dogów, pobił własny rekord, zjadając w niedzielę, na zawodach w Nowym Jorku, aż 76 kanapek z parówką w ciągu 10 minut.

Joey Chestnut, zwany też "Jaws" (szczęki), zwyciężył już po raz 14 w tych zawodach, tradycyjnie rozgrywanych w Nowym Jorku 4 lipca, w Dniu Niepodległości, święta państwowego USA. W ciągu 10 minut Amerykanin zjadł 76 hot dogów, o jeden więcej niż przed rokiem, kiedy konkurs, również dla niego zwycięski, ze względu na pandemię koronawirusa, przeprowadzono bez udziału publiczności.

 

ZOBACZ: Rekordowe upały w Kanadzie i USA. Setki osób zmarło

 

Tym razem zawody na stadionie baseballowym obserwowało około 5 tysięcy osób. "Czułem się dobrze, gdy dopingowali mnie kibice" - powiedział Chestnut kanałowi sportowemu ESPN, który transmitował konkurs.

 

ZOBACZ: Rekord świata w jedzeniu hot dogów. 75 bułek w 10 minut

 

Wśród pań zwyciężyła Michelle Lesco. W ciągu 10 minut Amerykanka pochłonęła blisko 31 hot dogów. Jej rodaczka, siedmiokrotna zwyciężczyni nowojorskich zawodów Miki Sudo nie wystartowała w tym roku, gdyż w najbliższych tygodniach spodziewa się dziecka.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie