"Dzięki temu będziemy silniejsi". Rafał Trzaskowski o powrocie Donalda Tuska do PO

Polska
"Dzięki temu będziemy silniejsi". Rafał Trzaskowski o powrocie Donalda Tuska do PO
Polsat News

"Donald Tusk szefem Platformy Obywatelskiej - dzięki temu wszystkie reflektory na nas. Dzięki temu będziemy silniejsi" - ocenił w niedzielę na Twitterze Rafał Trzaskowski. - Myślę, że zaczyna się prawdziwa walka z PiS-em o władzę - powiedział z kolei "Wydarzeniom" prezydent stolicy.

W rozmowie z "Wydarzeniami" prezydent Warszawy przyznał, że był gotowy, aby stanąć w wyborach na szefa PO. Przyznał jednak, że sytuacja jest odmienna. 

"Zaczyna się walka z PIS o władzę"

- Dzisiaj, te najbliższe dni tygodnie, miesiące są o tym, że Donald Tusk wraca do polskiej polityki - powiedział Trzaskowski. - Jest jednym z najbardziej doświadczonych polityków i bardzo się z tego (powrotu do polityki - red.) cieszę. Myślę, że zaczyna się prawdziwa walka z PiS-em o władzę - dodał prezydent stolicy.

 

- Pracujemy wszyscy na to, żeby wygrać wybory, współpracujemy z Donaldem Tuskiem, a to, że wraca - wszyscy się cieszymy, dlatego że zaczyna się ten nowy rozdział walki z PiS-em. Na pewno wszystkie reflektory skierują się na nas - powiedział prezydent stolicy.

 

WIDEO: Rafał Trzaskowski: "Zaczyna się prawdziwa walka z PiS o władzę"

 

 

- Najbliższe dni, tygodnie, miesiące są o tym, że Donald Tusk wraca do polskiej polityki. Jest jednym z najbardziej doświadczonych polityków - powiedział na antenie Polsat News Rafał Trzaskowski. - Zaczyna się prawdziwa walka z PiS o władzę - dodał.

"Będziemy silniejsi. Do przodu"

Na Twitterze polityk napisał: "Dzięki temu będziemy silniejsi. Dalej do przodu". "Od razu ruszamy do pracy. Dziś w Warszawie znów zbieraliśmy podpisy pod projektem Stop TVP Info. Szło świetnie, nawet mimo deszczu" - napisał w niedzielę Trzaskowski.

 

Likwidacja TVP Info to jedna z zapowiedzi Trzaskowskiego z kampanii prezydenckiej, powtórzona w lutym 2021 r. podczas wspólnego wystąpienia prezydenta Warszawy i ówczesnego lidera PO Borysa Budki.

 

 

W sobotę podczas posiedzenia Rady Krajowej PO, Borys Budka zrezygnował z funkcji szefa PO, a z funkcji wiceszefów Ewa Kopacz i Bartosz Arłukowicz. Następnie Donald Tusk i Borys Budka zostali wybrani na wiceprzewodniczących PO, a zadania przewodniczącego Platformy wykonuje od tego momentu Tusk, jako najstarszy wiekiem wiceszef partii.

an/hlk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie