Poseł KO przechodzi do Szymona Hołowni

Polska
Poseł KO przechodzi do Szymona Hołowni
Polsat News

Poseł KO Michał Gramatyka przechodzi do koła Polska 2050 - poinformował na konferencji Szymon Hołownia. - To jeden z najbardziej pracowitych posłów w polskim sejmie - dodał na konferencji.

Do partii Szymona Hołowni - Polska 2050 dołączyło troje nowych członków, w tym dotychczasowy poseł KO Michał Gramatyka oraz współpracowniczka Hołowni z kampanii prezydenckiej Agata Lika i ekspertka do spraw rolnictwa Monika Piątkowska.

 

Poinformował o tym w piątek sam Hołownia, który na konferencji prasowej stwierdził, że osoby, które przechodzą do jego ugrupowania odchodzą z "polityki, która zajmowała się polityką" i przechodzą do polityki, która "zajmuje się rozwiązywaniem realnych problemów ludzi".

 

ZOBACZ: Adresy ważnych polityków zniknęły z internetu

 

- Dzisiaj stara polityka musi zostać zastąpiona przez nową - powiedział Hołownia.

 

- Cieszę się, że na naszym pokładzie mogę powitać ludzi, którzy chcą przejść z polityki dla polityków, do polityki załatwiającej ludzkie sprawy. To Agata Lika, Michał Gramatyka i Monika Piątkowska - powiedział na konferencji Szymon Hołownia.

 

- Stoimy przed ryzykiem odbudowy polaryzacji, która niszczy kraj: PiS i PO, PO i PiS. To nie pozwala nam iść do przodu i myśleć o realnych problemach. To miejsce za naszymi plecami nie może być miejscem walk dwóch totemów - dodał Hołownia.

Kidawa-Błońska komentuje odejście 

Odejście Gramatyki skomentowała w piątek w Sejmie wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska.

 

- Ja bardzo poważnie traktuję swoją obecność w polityce, bardzo poważnie traktuję i szanuję moich kolegów w klubie i osoby, z którymi współpracuję. Takie odejście, bez podania przyczyn, nagle, z dnia na dzień, świadczy o tym, że do tego nasz kolega się od dawna przygotowywał i naprawdę nas nie szanuje - stwierdziła posłanka KO.

 

Jak dodała, nie ceni takich ludzi w polityce. "W polityce uczciwość i szacunek dla osób, z którymi się pracuje, jest bardzo ważny" - zaznaczyła Kidawa-Błońska.

 

Michał Gramatyka jest, podobnie jak lider PO Borys Budka, związany ze Śląskiem. Wicemarszałek pytana, czy jego odejście może mieć związek ze spodziewaną rezygnacją Budki na rzecz Donalda Tuska, odparła, iż nie bardzo w to wierzy.

 

- To jest indywidualne myślenie o własnej karierze pana Gramatyki - oceniła posłanka KO.

 

ZOBACZ: Oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego. "Debata na temat przyszłości Europy"

 

Po odejściu Gramatyki klub Koalicji Obywatelskiej będzie liczył 126 posłów, a koło parlamentarne Polska 2050 - siedmioro posłów; (w kole jest też senator Jacek Bury). Gramatyka to już szósty po Paulinie Henning-Klosce, Joannie Musze, Mirosławie Suchoniu, Tomaszu Zimochu oraz senatorze Burym parlamentarzysta, który opuścił KO.

 

W kole Polska 2050 są także: była posłanka Lewicy Hanna Gill-Piątek (jest przewodniczącą koła) oraz związany w przeszłości z Porozumieniem Wojciech Maksymowicz.

Michał Gramatyka

Jest wieloletnim samorządowcem działającym w Tychach . W 2014 roku z listy Platformy Obywatelskiej uzyskał mandat radnego sejmiku śląskiego V kadencji. Był kandydatem PO w wyborach uzupełniających do Senatu w 2015, zajmując w okręgu jednomandatowym drugie miejsce przegrywając z Czesławem Ryszką z PiS.

 

W wyborach w 2019 uzyskał mandat posła na Sejm IX kadencji, kandydując z ramienia Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 31 i otrzymując 9304 głosy.

 

 

wys/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie