Starogard Gdański. Poszukiwana kobieta urodziła dziecko. W zaroślach odnaleziono jego ciało

Polska
Starogard Gdański. Poszukiwana kobieta urodziła dziecko. W zaroślach odnaleziono jego ciało
Zdj. ilustracyjne, fot. Polsat News
Wkrótce po odnalezieniu zwłok dziecka 37-letnia matka została zatrzymana

Przez kilka godzin policjanci ze Starogardu Gdańskiego poszukiwali 37-latki w zaawansowanej ciąży. W międzyczasie kobieta urodziła dziecko, które zmarło w nieznanych jeszcze okolicznościach. W czwartek specjaliści zajęli się sekcją zwłok, a matka trafiła do policyjnego aresztu.

W środowy wieczór policjanci ze Starogardu Gdańskiego zaczęli szukać 37-letniej kobiety w zaawansowanej ciąży, która zaginęła. Kiedy ją odnaleźli, okazało się, że zdążyła urodzić.

 

ZOBACZ: Pacjent wypadł z karetki i wpadł pod samochód. Lekarz i pielęgniarka oskarżeni

 

Kobieta poinformowała mundurowych, gdzie jest noworodek. Okazało się jednak, że dziecko nie żyje. Jego ciało leżało w zaroślach nieopodal ulicy Władysława Jagiełły.

 

Rozpoczęła się sekcja zwłok dziecka

 

- Matka została zatrzymana, a obecnie przebywa w policyjnym areszcie - powiedziała polsatnews.pl prok. Grażyna Wawryniuk z gdańskiej Prokuratury Okręgowej.

 

Jak dodała, w czwartek o godz. 10:00 rozpoczęła się sekcja zwłok noworodka. - Aby poznać przyczyny jego śmierci, musimy poczekać przynajmniej na wstępne wyniki sekcji. Jeśli będzie to możliwe, biegły po jej zakończeniu opracuje wstępne wnioski - dodała Wawryniuk.

wka/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie