Diamentowa Liga. Rekord Polski Lewandowskiego w biegu na milę

Polska
Diamentowa Liga. Rekord Polski Lewandowskiego w biegu na milę
Wikimedia Commons
Marcin Lewandowski czasem 3.49,11 poprawił o ponad trzy sekundy własny rekord Polski

Marcin Lewandowski czasem 3.49,11 poprawił o ponad trzy sekundy własny rekord Polski w biegu na milę podczas mityngu Diamentowej Ligi w Oslo. Ten wynik dał mu drugie miejsce, przegrał jedynie z Australijczykiem Stewartem McSweynem - 3.48,37.

Dystans jednej mili nie jest często rozgrywany, ale jest - jak podkreśla sam Lewandowski - doskonałym treningiem przed rywalizacją w jego koronnej konkurencji 1500 m. Jego czwartkowy rezultat jest dobrym prognostykiem przed igrzyskami w Tokio, gdzie Polak marzy o medalu olimpijskim.

 

Wcześniej drugie miejsce zajęła też Maria Andrejczyk w konkursie oszczepniczek, ale uzyskała najlepszy wynik - 62,67. Rekordzistka kraju jeszcze niedawno leczyła kontuzję, miała długą przerwę i ten rezultat w kontekście walki o medal olimpijski jest bardzo ważny.

 

W mityngach tego najbardziej prestiżowego cyklu ustalono, że ostatnia kolejka w konkurencjach technicznych wyłania zwycięzcę. Andrejczyk w zawodach rzuciła 62,67, ale w piątej próbie. W ostatniej uzyskała 60,35, a lepsza od niej była wówczas Niemka Christin Hussong - 60,95 i to ona została uznana triumfatorką.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie