Morawiecki wiceprezesem PiS? Terlecki: będzie taka kandydatura

Polska
Morawiecki wiceprezesem PiS? Terlecki: będzie taka kandydatura
Polsat News
- Z pewnością Morawiecki zostanie wybrany, jeżeli wszystko się odbędzie zgodnie z planem - powiedział Terlecki.

Będzie kandydatura Mateusza Morawieckiego na wiceprezesa PiS podczas spotkania Rady Politycznej w niedzielę; z pewnością zostanie wybrany, jeśli wszystko odbędzie się zgodnie z planem - poinformował w środę dziennikarzy wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

W sobotę 3 lipca odbędzie się statutowo-wyborczy kongres Prawa i Sprawiedliwości, na którym odbędą się wybory m.in. szefa partii. Dzień później zbierze się nowa Rada Polityczna, która wybierze nowych wiceprezesów ugrupowania, Komitet Polityczny i Sekretarza Generalnego. Ponadto w sobotę podjęta zostanie uchwała w sprawie reorganizacji okręgów.

 

ZOBACZ: Zjazd Republikański z udziałem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego

 

Wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS pytany, czy Mateusz Morawiecki "zostanie wiceprezesem" PiS, odparł: "Będzie taka kandydatura na Radzie Politycznej". - Z pewnością zostanie wybrany, jeżeli wszystko się odbędzie zgodnie z planem - dodał Terlecki.

 

W tej chwili wiceprezesami PiS są: Beata Szydło, Joachim Brudziński, Antoni Macierewicz, Mariusz Błaszczak i Mariusz Kamiński. Od pewnego czasu pojawiają się spekulacje, że do tego grona miałby dołączyć premier Mateusz Morawiecki.

Przeniesiony kongres PiS

Początkowo kongres PiS miał się odbyć jesienią ubiegłym roku, jednak został przeniesiony z powodu pandemii Covid-19.

 

ZOBACZ: Kaczyński do uczestników kongresu Porozumienia. "Damy radę, jeśli tylko będziemy działać zgodnie"

 

Jarosław Kaczyński pełni funkcję prezesa ugrupowania nieprzerwanie od stycznia 2003 r. Zastąpił wówczas na tym stanowisku swojego brata, późniejszego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, który - jako pierwszy prezes partii - kierował ugrupowaniem w latach 2001-2003.

 

Jarosław Kaczyński kilkukrotnie deklarował w mediach, że jeśli zostanie teraz wybrany na prezesa partii, będzie to jego ostatnia kadencja.

rsr / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie