Norwegia. Dwóch turystów znalazło w lesie 2 mln koron

Świat
Norwegia. Dwóch turystów znalazło w lesie 2 mln koron
Pixabay/ music4life
Około 200 kroków od jaskini w niewielkiej szczelinie znaleźli zniszczoną torbę z czterema pakunkami zaklejonymi taśmą

Dwóch żądnych przygód norweskich turystów znalazło 2 mln koron (196 tys. euro) ukrytych między kamieniami w lesie nieopodal miejscowości Moss w południowo-wschodniej Norwegii. Policja szuka właściciela pieniędzy.

Jak podaje dziennik "VG", Ole Bisseberg wraz z kolegą wybrał się w sobotę do lasu, aby sprawdzić, czy trasa będzie odpowiednia na wycieczkę dla ich rodzin z małymi dziećmi. Mężczyźni dotarli do groty, która podczas II wojny światowej służyła norweskiemu ruchowi oporu jako skrytka na broń. "Jaskinia okazała się być ciasna i mało ekscytująca" - stwierdził Bisseberg.

Pakunki w szczelinie

Wówczas, jak relacjonuje gazeta, żądni przygody mężczyźni pomyśleli, że w pobliżu historycznego miejsca mogą znajdować się przedmioty z okresu wojny. Zaczęli rozglądać się i podnosić kamienie. Około 200 kroków od jaskini w niewielkiej szczelinie znaleźli zniszczoną torbę z czterema pakunkami zaklejonymi taśmą. W środku znajdowały się banknoty o nominale 500 oraz 1000 koron norweskich z 1999 roku. Część z paczek była otwarta.

 

ZOBACZ: Podrobiona biżuteria nad morzem. Policja zarekwirowała "skarby"

 

Bisseberg wraz z kolegą zabrał znalezisko do domu, a następnie o pieniądzach poinformował policję. W sprawę włączony został organ do walki ze zorganizowaną przestępczością Kripos. Śledczy sprawdzają numery seryjne banknotów, aby dowiedzieć się, czy pieniądze mogą pochodzić z przestępstwa. Badane są także odciski palców oraz ślady DNA.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie