Mazowieckie. Pożar budynku w Józefosławiu. Przepaleniu uległo przyłącze gazowe

Polska
Mazowieckie. Pożar budynku w Józefosławiu. Przepaleniu uległo przyłącze gazowe
Mazowiecka Straż Pożarna
Pożar rozpoczął się w części garażowej. Uległo przepaleniu przyłącze gazowe

Kilkudziesięciu strażaków uczestniczy w gaszeniu pożaru budynku w Józefosławiu (pow. piaseczyński); pali się gaz ziemny ze skrzynki przyłączeniowej przy budynku - poinformował rzecznik mazowieckiej Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Karol Kierzkowski.

Jak przekazał we wtorek wieczorem Kierzkowski, na miejscu działania prowadzi 70 strażaków.

"Wysoki na kilka metrów pióropusz ognia"

- O godz. 17.10 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w zabudowie bliźniaczej. Pożar rozpoczął się w części garażowej. Uległo przepaleniu przyłącze gazowe, w wyniku czego przed tym budynkiem powstał wysoki na kilka metrów pióropusz ognia ze spalającego się gazu i nastąpiło rozprzestrzenienie się pożaru na elewację oraz na poddasze budynku - poinformował z kolei rzecznik prasowy straży pożarnej w Piasecznie mł. bryg. Łukasz Darmofalski.

 

Jak dodał, osoby przebywające w budynku zdążyły go opuścić jeszcze przed przybyciem straży. "Podczas naszych działań mieszkańcy zgłosili, że dwie osoby zostały poparzone w pierwszej fazie tego pożaru" - powiedział Darmofalski. Przekazał, że poparzonym pomocy udzielił obecny na miejscu zespół pogotowia ratunkowego. Ostatecznie - według informacji strażaków - cztery osoby poszkodowane zabrane zostały profilaktycznie do szpitala na obserwację.

 

Obecnie w akcji uczestniczy 26 zastępów straży pożarnej oraz m.in. pogotowie gazowe. Jak szacują strażacy, akcja w miejscu pożaru może jeszcze potrwać do trzech godzin.

 

 

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie