Holandia: kobieta okradła synów i matkę. Uciekła do Niemiec, a bliscy płacą

Świat
Holandia: kobieta okradła synów i matkę. Uciekła do Niemiec, a bliscy płacą
Pixabay/AlexanderStein
Synowie na razie spłacają długi zaciągnięte przez matkę, lecz zamierzają ją pozwać

Nie mówiąc nikomu, wzięła na synów studenckie kredyty na 160 tys. euro. Wcześniej oszukała także swoją matkę. Gdy bliscy zorientowali się, co robi, kobieta wstała i "po prostu wyszła z domu". Okazało się, że uciekła do Niemiec, zostawiając bliskich ze sporym długiem do spłacenia.

"Dziwacznie nieprawdopodobna" - tak opisuje historię rodziny Van Hoorn z miejscowości Nijverdal we wschodniej Holandii dziennik "Tubantia". Z relacji gazety wynika, że matka oszukała swoich trzech synów na ponad 160 tys. euro.

 

W 2016 r. dowiedzieli się oni, że mają do spłacenia po około 57 tys. euro pożyczek studenckich, których nigdy nie zaciągnęli. Okazało się, że zrobiła to za nich własna matka.

 

Okradła matkę, która niebawem zmarła

 

Przez lata kobieta tuszowała oszustwo, chowając przed synami korespondencję i odłączając telefon domowy, aby wierzyciele nie mogli się dodzwonić do domu.

 

ZOBACZ: USA. Britney Spears zwróciła się do sądu o zakończenie kurateli nałożonej przed 13 laty

 

Skonfrontowana przez jednego z synów, do którego dzwonił się w końcu przedstawiciel firmy windykacyjnej, przyznała się do wszystkiego, po czym spakowała się i po prostu wyszła z domu.

 

Dziennik informuje, że zamieszkała w Niemczech. Z czasem wyszły na jaw jej inne oszustwa. Synowie powiedzieli gazecie, że oszukana została także ich babcia.

 

Matka zadzwoniła do banku i udając staruszkę poprosiła o przesłanie jej nowej karty do bankomatu. Okradła ją na 60 tys. euro. Niedługo po tym babcia zmarła.

 

Synowie nie wykluczają, że pójdą do sądu

 

Rok po tym, jak synowie zgłosili sprawę do prokuratury, ta uznała, że ma zbyt mało dowodów na oszustwo i umorzyła śledztwo. Synowie zaś nadal spłacają swój "dług".

 

- Wspólnie spłaciliśmy już 22 tys. euro – powiedział gazecie jeden z nich. Teraz rozważają jednak założenie matce sprawy cywilnej.

wka/PAP/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie