Sopot: seniorka wyrzuciła oszustom przez balkon 30 tys. zł

Polska
Sopot: seniorka wyrzuciła oszustom przez balkon 30 tys. zł
Pixabay
Kobieta wyrzuciła przez balkon 30 tys. zł

77-letnia mieszkanka Sopotu uwierzyła oszustom podającym się za policjantów i wyrzuciła przez balkon 30 tys. zł. Gotówkę straciła.

Jak powiedziała oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Sopocie Lucyna Rekowska, do oszustwa doszło w piątek po południu.

 

Do mieszkanki Sopotu zadzwoniła najpierw osoba podająca się za pracownika poczty z informacją, że jest dla niej paczka, ale adres jest niekompletny. Gdy seniorka podała aktualny adres osoba dzwoniąca rozłączyła się.

Metoda na policjanta

Po jakimś czasie do kobiety na numer stacjonarny ponownie dzwonił telefon. Tym razem telefonował mężczyzna podający się za policjanta.

 

ZOBACZ: Lubelskie: trzech 11-latków zniszczyło siedem samochodów

 

Oszust twierdził, że w okolicy mieszkania 77-letniej kobiety w Sopocie trwa obława na bandytów. Przestępca tłumaczył, że łupem przestępców może paść gotówka, którą seniorka trzyma w mieszkaniu.

 

Oszust mówił, że bandyci obserwują ją i za pomocą rozpylającego gazu chcą wejść do mieszkania i ukraść jej pieniądze.

Kobieta położyła pod drzwiami mieszkania mokry ręcznik

Dla potwierdzenia swoich słów mężczyzna kazał kobiecie bez rozłączania rozmowy zadzwonić na numer 997, gdzie usłyszała, że rozmawia z policjantem i trwa obława.

 

Wykonując polecenia oszusta seniorka położyła pod drzwiami mieszkania mokry ręcznik, który miał ją strzec przed gazem, a następnie spakowała w siatkę swoje oszczędności i wyrzuciła je przez balkon w stronę zupełnie obcej kobiety.

 

"Wtedy usłyszała, że obława skończyła się i za chwilę odzyska pieniądze. Niestety, tak się nie stało. Przypominamy! Policjanci nigdy nie proszą nikogo o pieniądze! Jeżeli zabezpieczają gotówkę i majątek to tylko od przestępców, którzy zostali przez nich zatrzymani" - tłumaczyła Lucyna Rekowska.

 

W piątek po południu sopoccy policjanci odnotowali dwie próby oszustw metodą "na policjanta". Jedna okazała się nieudana.

jo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie