Bilety za złotówkę dla medyków na kolei. Przewoźnicy kończą promocję

Biznes
Bilety za złotówkę dla medyków na kolei. Przewoźnicy kończą promocję
Flickr/Krzysztof D.
Polregio to jeden z przewoźników kolejowych, który kończy promocję "Bilet dla medyka"

Gdy w Polsce pojawił się koronawirus, niektórzy przewoźnicy kolejowi postanowili wesprzeć pracowników ochrony zdrowia. Bilet miesięczny mogli kupić za złotówkę i jeździć pociągami Polregio, Kolei Małopolskich i Kolei Wielkopolskich. Jednak od 1 lipca spółki wycofują tę możliwość, ponieważ sytuacja epidemiologiczna w Polsce poprawiła się.

"To ukłon Polregio w stronę pracowników ochrony zdrowia, którzy w walce ze skutkami epidemii i dla jej ograniczenia wykazali się odwagą, wiedzą i heroizmem, ryzykując swoje zdrowie i życie na rzecz innych ludzi" - opisywała wiosną 2020 r. państwowa spółka, gdy wprowadzała specjalne bilety miesięczne.

 

ZOBACZ: Warszawa. Akcja służb w metrze, grupa osób wbiegła do tunelu

 

Z oferty mogli korzystać lekarze, pielęgniarki, położne, farmaceuci, diagności, ratownicy oraz dyspozytorzy. Możliwość jazdy za złotówkę pociągami największego przewoźnika regionalnego stracą wraz z nastaniem lipca.

 

"Podróżni posiadający bilety zakupione w przedsprzedaży mogą realizować przejazdy do końca wskazanego na nich terminu ważności, zgodnie z treścią warunków taryfowych oferty obowiązujących do dnia 30 czerwca 2021 r." - poinformowało Polregio.

 

Koniec promocji także w Wielkopolsce i Małopolsce

 

Podobną decyzję podjęły Koleje Wielkopolskie. "Oferta specjalna, wprowadzona 15 kwietnia 2020 r.  zostaje wycofana z dniem 1 lipca 2021 r. Wszystkie bilety (miesięczne za 1 zł - red.) zakupione przed tą datą zachowują ważność, w terminie określonym na bilecie" - przekazał przewoźnik.

 

Medycy za symboliczną kwotę nie kupią biletu także w Kolejach Małopolskich. Swoją decyzję, której skutki wchodzą w życie za cztery dni, spółka argumentuje "poprawiającą się sytuacją epidemiologiczną w Polsce" oraz zniesieniem limitów pasażerów w transporcie zbiorowym. 

 

ZOBACZ: Pociągi wracają na linię Kraków-Zakopane. Jest wolniej niż było

 

"Podróżni posiadający bilety zakupione w przedsprzedaży mogą realizować przejazdy do końca wskazanego na nich terminu ważności, zgodnie z treścią warunków taryfowych oferty obowiązujących do dnia 30 czerwca 2021 r." - zapewnił małopolski przewoźnik.

 

W zeszłym roku swoją ofertę dla pracowników ochrony zdrowia wprowadziła również Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Od 4 kwietnia 2020 r. od 4 kwietnia 2020 r. do odwołania zatrudnieni w szpitalach, laboratoriach oraz sanepidach mogą bezterminowo wydłużyć swoje bilety okresowe (np. miesięczne).

Na razie ŁKA nie poinformowała o odwołaniu tej specjalnej oferty. 

wka/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie