Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane ministerstwa, 24 czerwca

Polska
Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane ministerstwa, 24 czerwca
Polsat News
Dane ministerstwa, 24 czerwca

W czwartek potwierdzono 147 nowych przypadków koronawirusa - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Z powodu COVID-19 zmarły 4 osoby, a 20 ofiar miało choroby współistniejące. Łącznie zmarło 24 chorych.

Wczoraj odnotowano 165 nowych przypadków zakażeń oraz 35 zgonów. Tydzień temu w środę potwierdzono 218 zakażeń oraz 46 zgonów.

 

Mamy 147 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusa z województw: wielkopolskiego (19), dolnośląskiego (14), mazowieckiego (14), śląskiego (14), łódzkiego (12), pomorskiego (11), lubelskiego (10), podlaskiego (10), małopolskiego (7), kujawsko-pomorskiego (6), warmińsko-mazurskiego (6), zachodniopomorskiego (5), opolskiego (4), świętokrzyskiego (4), podkarpackiego (3), lubuskiego (2). 6 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Z powodu COVID-19 zmarły 4 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 20 osób.

W szpitalach jest 1 219 chorych z COVID-19, a 201 z nich jest podłączonych do respiratorów – poinformowało w czwartej Ministerstwo Zdrowia. Resort przekazał też, że dla pacjentów z COVID-19 przygotowane jest 10 689 łóżek i 1 107 respiratorów.

Ministerstwo przekazało ponadto, że na kwarantannie przebywają 59 403 osoby. Resort podał, że wyzdrowiało dotąd 2 651 054 zakażonych.

 

W ciągu doby wykonano ponad 48,1 tys. testów na obecność koronawirusa. 

Delta w Polsce

Wariant Delta koronawirusa już krąży w naszym społeczeństwie - powiedział kierujący pracami GIS Krzysztof Saczka. Wskazał, że z wywiadów epidemiologicznych wynika, że wśród zakażonych nim są osoby, które nie podróżowały i nie kontaktowały się z osobami podróżującymi.

 

Pełniący obowiązki Głównego Inspektora Sanitarnego pytany był w czwartek w Programie Pierwszy Polskiego Radia, co GIS robi, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się w Polsce wariantu Delta koronawirusa.

 

W środę Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) ostrzegło przed kolejną falą pandemii COVID-19. W jej ocenie szczególnie zaraźliwy wariant Delta koronawirusa będzie odpowiadał za 70 proc. nowych infekcji w UE na początku sierpnia i 90 proc. do końca tego samego miesiąca.

 

W środę wiceminister Waldemar Kraska poinformował, że dotychczas w Polsce potwierdzono 96 przypadków zakażenia wariantem Delta.

dsk / PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie