"Zabrakło jakości piłkarskiej". Zbigniew Boniek podsumował występ na Euro 2020

Polska
"Zabrakło jakości piłkarskiej". Zbigniew Boniek podsumował występ na Euro 2020
Polsat News

- Sportowo zawiedliśmy, nie osiągnęliśmy rezultatu, który zakładaliśmy - przyznał prezes PZPN Zbigniew Boniek na konferencji prasowej w Gdańsku podsumowującej występ polskich piłkarzy w mistrzostwach Europy.

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej uważa, że na mistrzostwach Europy reprezentacja nie osiągnęła oczekiwanego wyniku. - Wielka impreza zawsze kiedyś się kończy, ale mieliśmy nadzieję, że dla nas skończy się trochę później – powiedział Zbigniew Boniek.

 

W trzech spotkaniach Polacy wywalczyli tylko punkt, zajęli ostatnie miejsce w grupie E i razem z siedmioma innymi zespołami zakończyli swój udział w turnieju. Na inaugurację biało-czerwoni ulegli Słowacji 1:2, następnie zremisowali 1:1 z Hiszpanią, natomiast w środę przegrali 2:3 ze Szwecją.

"Zabrakło jakości piłkarskiej"

 

- Z Hiszpanią graliśmy jak równy z równym, ze Słowacją i Szwecją mieliśmy lepsze statystyki, zabrakło jakości piłkarskiej - powiedział prezes PZPN. 

 

- Nie jestem odpowiedzialny za formę jednego czy dwóch zawodników, tylko za całokształt. Porażka nigdy nie jest pozytywna, ale za dwa miesiące czekają nas kolejne mecze w ramach eliminacji mistrzostw świata i trzeba z optymizmem iść do przodu. Polska piłka pod wieloma względami bardzo się rozwinęła, jednak na wielkich turniejach nie osiągamy tego, co chcemy – dodał na podsumowującej udział biało-czerwonych w tej imprezie konferencji na Polsat Plus Arenie Gdańsk Boniek.

Zatrudnienie Sousy było błędem? 

- Paulo Sousa jest bardzo dobrym trenerem, pociągnął za sobą zawodników. Takiego zgrupowania pod względem pracy nie pamiętam. To była zupełnie inna drużyna - tłumaczył Boniek, który dodał, że Portugalczyk jest trenerem o wielkim doświadczeniu i wie, czego polskiej drużynie potrzeba.

 

- Wymiana trenera i zatrudnienie Sousy nie było błędem - podkreślił szef PZPN.

 

Bilans Sousy, który w styczniu zastąpił Jerzego Brzęczka w roli selekcjonera biało-czerwonych, to jedna wygrana - z Andorą w kwalifikacjach mistrzostw świata - w ośmiu występach. Poza tym cztery remisy i trzy porażki.

 

 

dsk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie