Emocjonująca końcówka. Polacy żegnają się z Euro 2020

Świat
PAP/Adam Warżawa

W ostatnim meczu grupy E Polska reprezentacja zmierzy się ze Szwecją. Kadra Paulo Sousy musi wygrać jeżeli chcemy awansować do 1/8 finału Mistrzostw Europy. Jednakże od wyniku meczu Hiszpania-Słowacja zależeć będzie, czy Polska reprezentacja zajmie pierwsze bądź drugie miejsce. Mecz odbędzie się w Sankt-Petersburgu, a spotkanie poprowadzi sędzia Michael Olivier.

wys / polsatnews.pl

Zakończył się mecz. Przegrywamy 2:3 ze Szwecją. Niestety, ten mecz fatalnie się dla nas rozpoczął i źle skończył. Przegrywaliśmy już dwoma bramkami i choć po dublecie Lewandowskiego odrobiliśmy straty, bramka Claessona odarła nas z marzeń w samej końcówce.

Gol! Viktor Claesson zakończył atak drużyny świetnym strzałem. Szwecja prowadzi 3:2.

93 minuta. Larsson uderzył nad poprzeczką z kilkunastu metrów.

91 minuta. Świderski podbił piłką po centrze. Szwedzi wznowią od bramki.

Sędzia dolicza 5 minut.

89 minuta. Lewandowski uderza! Broni Olsen!

85 minuta. Strzela Bereszyński. Olsen łapie piłkę.

Niesamowita akcja Polaków. Polacy wyrównują. Druga bramkę strzelił Robert Lewandowski.

Coraz mniej nadziei dla polskiej reprezentacji. Do końca regulaminowego czasu gry zostało 7 minut.

80 minuta. Rzut rożny dla polski, dobijać próbował Płacheta, ale nie trafił w bramkę.

77 minut zmiana w polskiej reprezentacji. Przemysław Płacheta wchodzi na boisko i schodzi Grzegorz Krychowiak.

77 minuta. Z boiska schodzi strzelec dwóch bramek Emil Forsberg, a za niego wchodzi Viktor Claesson.

76 minuta. Bereszyński zagrał piłkę wzdłuż linii końcowej. Złapał ją Olssen.Polacy mają coraz mniej czasu by strzelić dwie bramki.

75 minuta. Olsson zwija się z bólu. Otrzymuje pomoc od sztabu medycznego.

73 minuta. Grzegorz Krychowiak otrzymuje żółtą kartkę.

72 minuta. Zmiana w polskiej reprezentacji. Schodzi z boiska Mateusz Klich, a za niego wchodzi Kacper Kozłowski.

70 minuta. Z powodu wysokiej temperatury powietrza, przerwa na napicie się wody.

70 minuta. Strzela Forsberg. Rzut rożny dla Szwecji.

68 minuta. Podwójna zmiana w drużynie Szwedów. Schodzi z boiska Alexander Isak, a za niego wchodzi Marcus Berg, oraz Carl Mikael Lustig, a za niego wchodzi Emil Krafth.

67 minuta. Dobra próba podania Klicha w pole karne. Niewiele zabrakło Lewandowskiemu by doszedł do piłki w polu karnym Szwedów.

64 minuta. Strzela Świerczok. Niestety bramka padła ze spalonego.

Schodzi z boiska Kamil Jóźwiak, a za niego wchodzi Jakub Świerczok.

Co za odpowiedź Polaków! Zieliński wypuścił prostopadłym podaniem Lewandowskiego, który sprzed pola karnego uderzył fenomenalnie w górny róg bramki! Co za gol!

61 minuta. Kontra Polaków! Robert Lewandowski strzela na 1:2.

59 minuta. Szwedzi wychodzą z kontrą. Druga bramka Forsberga. Szwedzi prowadzą 2:0

56 minuta. Groźnie w naszym polu karnym! Isak uciekł w stronę linii końcowej. Kończy się na rzucie rożnym.

55 minuta. Zmiana u naszych rywali. Robin Quaison schodzi z boiska, a wchodzi za niego Dejan Kulusevski.

Początek drugiej połowy widać wyraźnie przewagę Polaków. Liczne strzały i próby gry kombinacyjnej.

52 minuta. Groźny strzał Krychowiaka. Broni Olsen.

49 minuta. Tym razem Szwedzi próbują. Pierwszy strzał broni Szczęsny, a następny obrońcy. Następnie Szwedzi wywalczyli rzut rożny , ale już bez większych rezultatów.

49 minuta. Ponownie strzela Zieliński. Rzut rożny dla Polski.

47 minuta. Piękny strzał Zielińskiego, pięknie broni Olsen.

Widzimy próby ulepszenia meczu w drugiej połowie. Tymoteusz Puchacz  schodzi, a wchodzi Przemysław Frankowski.

Rozpoczyna się drugie 45 minut. Piłka dla Polski.

Przebieg pierwszej połowy

Mecz rozpoczął się fatalnie dla naszej reprezentacji. Polacy popełnili fatalny błąd w obronie już w drugiej minucie, co wykorzystał Forsberg.

Później przez dłuższy czas mieliśmy problem z przedostaniem się pod bramkę rywala. Wyjątkiem był rzut rożny, po którym Lewandowski dwukrotnie obił poprzeczkę.

W końcówce pierwszej połowy ruszyliśmy do ataku. Ten ograniczał się jednak głównie do dośrodkowań, które pozostawały sporo do życzenia... Czy po przerwie zdołamy strzelić dwa gole?

Koniec pierwszej połowy spotkania. W drugim meczu grupy E Hiszpania prowadzi 2:0 ze Słowacją po bramce Laporte.

Sędzi doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry. Groźny strzał Zielińskiego.

Klich wrzucał piłkę w pole karne. Bramkarz Szwecji łapię piłkę.

Zamieszanie w polu karnym. Szwedzi wybijają piłkę.

41 minuta. Rzut rożny dla Polski. Polacy grają bardzo schematycznie i często wrzucają piłkę w pole karne.

40 minuta. Szwedzi wybijają kolejny rzut rożny dla Polski. Kolejny raz nieskutecznie.

39 minuta. Rzut rożny dla Polski.

Szwedzi kontrolują spotkanie. Polacy graja niedokładnie.

35 minuta. Na boisko upadł teraz Zieliński. Ekdal trafił go w głowę, chcąc wybić nogą piłkę.

35 minuta. Rzut rożny dla Szwecji. Polacy graja niedokładnie.

34 minuta. Rzut rożny, źle wykonany przez Polaków. Szwedzi przy piłce.

33 minuta. Rzut różny dla Polski.

Hiszpania prowadzi ze Słowacją 1:0. Bramkę samobójczą strzelił bramkarz Słowacji Dubravka.

30 minuta. Niedokładna gra Polaków. Liczne starty. Rzut wolny dla Szwedów.

27 minuta. Lekkie zamieszanie w polu karnym Szwedów. Piłka wybita.

25 minuta. Piłkarze obowiązkowo przerywają grę, by napić się wody.

23 minuta. Akcja polaków. Podawał Jóźwiak do Lewandowskiego, ale nie doszedł do piłki w polu karnym Szwedów.

Moment zdobycia bramki przez Forsberga.

21 minuta. Szwedzi naciskają. Rzut z autu blisko polskiego pola karnego.

16 minuta. Robert Lewandowski dwa razy strzelał głową w poprzeczkę w jednej akcji!

Nieudana próba strzału Lewandowskiego. Rzut rożny dla Polski.

15 minuta. Kamil Glik faulowany.

14 minuta. Groźna akcja Szwedów w wykonaniu Isaka. Rzut rożny dla Szwecji.

13 minuta. Mecz toczy głównie się w środku pola. Polacy mają problem, żeby przebić się na połowę rywala.

10 minuta. Żółta kartka dla szwedzkiego zawodnika Marcusa Danielsona

8 minuta. Rzut wolny dla Szwecji. Faulował Kamil Jóźwiak.

Polska reprezentacja nie potrafi odnaleźć się w meczu. Wiele niedokładnych podań i ciężko wyjść im z własnej połowy.

Isak próbował przedrzeć się w nasze pole karne. To mu się nie udało, lecz piłka spadła pod nogi Forsberga. Nie zdołał zatrzymać go Jóźwiak, który nie trafił w piłkę. Strzał Szweda w okolice dalszego słupka zatrzepotał w siatce. Szwedzi prowadzą 1:0.

Rozpoczynamy mecz!

Piłkarze wychodzą na murawę.

Wysoka temperatura w Sankt Petersburgu.

W porównaniu z meczami drugiej kolejki grupy E obaj trenerzy dokonali po jednej zmianie. Do składu biało-czerwonych po przerwie za dwie żółte kartki (w konsekwencji czerwoną) wrócił Grzegorz Krychowiak. Nie ma natomiast kontuzjowanego Jakuba Modera. Z kolei trener Andersson wystawił od początku Robina Quaisona, w miejsce Marcusa Berga.

Na stadionie pojawiają się pierwsi kibice.

W kadrze Paulo Sousy na to spotkanie nie ma kontuzjowanego Jakuba Modera. Polacy po dwóch kolejkach grupy E mają jeden punkt - ulegli Słowacji 1:2 i zremisowali z Hiszpanią 1:1. Dla kapitana Roberta Lewandowskiego będzie to 122. spotkanie w drużynie narodowej.

Nasi przeciwnicy zagrają takim składem:

Takim składem zagra reprezentacja Polski.

Reprezentacja Polski jest już na stadionie Gazprom Arenie w Sankt Petersburgu.

Mecz Polski i Szwecji rozpocznie się o godzinie 18:00 na stadionie w Sankt Petersburgu. Spotkanie poprowadzi Michel Olivier.