Polsat SuperHit Festiwal. Wyjątkowe wydarzenie muzyczne w Sopocie

Polska
Polsat SuperHit Festiwal. Wyjątkowe wydarzenie muzyczne w Sopocie
Polsat News
Suknia ze złotego łańcucha będzie kreacją Dody podczas jej pierwszego występu w sopockiej Operze Leśnej

W piątek i w sobotę gwiazdy ponownie wystąpią na scenie sopockiej Opery Leśnej. To wielki powrót po czasie lockdownu. Wystąpią m.in. Beata Kozidrak, Cleo, zespół Enej, Paweł Domagała, Viki Gabor oraz planująca wielkie show Doda. Transmisja w Polsacie w piątek 25 czerwca i w sobotę 26 czerwca od godz. 20:00.

Z powodu pandemii koronawirusa Polsat SuperHit Festiwal przeniesiono z pierwotnego terminu 4-6 czerwca na 25-26 czerwca. Będzie to pierwszy sopocki telewizyjny festiwal po lockdownie.

"Udało się"

- Do ostatniej chwili nie było pewności, czy będziemy mogli wrócić po tej wymuszonej pandemią przerwie do Opery Leśnej. Tęsknili za festiwalem widzowie Polsatu oraz artyści. I udało się - powiedziała Nina Terentiew, dyrektor programowa Telewizji Polsat.

 

- Cieszę się, że Opera Leśna znowu wypełni się ludźmi - mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. - Tym bardziej że w tym roku świętujemy 120-lecie miasta oraz 60-lecie sopockich festiwali. Opera Leśna ma bogatą historię festiwalową i jest niezwykle lubiana przez widzów. Artyści, mieszkańcy i nasi goście - wszyscy długo czekaliśmy na prawdziwe spotkanie, a nie tylko na kulturę online. Polsat to sprawdzony partner dobrych wydarzeń, nasza współpraca przy organizacji festiwalu trwa od 2003 roku i jestem przekonany, że jeszcze wiele lat wspólnych przedsięwzięć przed nami. Z radością zapraszam do Sopotu - dodaje.

Koncerty i kabarety

Pierwszego dnia festiwalu usłyszymy artystkę, do której niewątpliwie należy ten rok, czyli Beatę Kozidrak wraz z zespołem Bajm, którzy wykonają największe hity zespołu i przeboje z solowych płyt Beaty.

 

 

Później scenę przejmą kabarety, które zaprezentują swoje najśmieszniejsze skecze. Wystąpią m.in. Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Smile, Kabaret Młodych Panów, Jerzy Kryszak, a całość poprowadzi Piotr Bałtroczyk.

 

Drugiego dnia festiwalu odbędzie się specjalny występ grupy Enej oraz koncert "Najlepsi z najlepszych". Na deskach Opery Leśnej pojawią się sanah, Sławomir, Michał Szpak, Doda, Pectus, Andrzej Piaseczny, Paweł Domagała, Golec uOrkiestra, Gromee, Viki Gabor, Kayah, IRA, Kortez i Justyna Steczkowska.

Suknia ważąca 15 kg

Podczas występu w sopockiej Operze Leśnej w wyjątkowej kreacji ze złotego łańcucha wystąpi Doda.

 

- To jest sukienka, na którą zużyliśmy ponad 80 m bieżących pozłacanego łańcucha. Doda specjalnie ściągała go z Dubaju! Inaczej nie zdążylibyśmy w tak krótkim terminie, żeby do nas doszedł. Oprócz tego sukienka jest wysadzana kryształami Swarovskiego i waży ok. 15 - 16 kg. Idziemy w wielki Hollywood - opisywał projektant Konrad Bikowski.

 

WIDEO: Polsat Super Hit Festiwal. Wyjątkowa kreacja Dody

 

- Wyszywana była ręcznie przez kilkanaście godzin, przez kilka dni z rzędu. Ale było warto, bo efekt jest spektakularny - dodała Doda. 

Powrót na scenę 

W czasie Polsat Hit Festiwal wystąpi także Paweł Domagała. Wokalista w rozmowie z Polsat News podkreślał, że ważny jest powrót do występów. 

 

Za dzieciaka oglądałem wszystkie Sopoty, marzyłem o tym, żeby tam wystąpić - zdradzał. - Z powodu tego największego lockdownu odpadła nam całą promocja koncertowa, ale płyta zrobiła fajny wynik. Ja osobiście nie mogę narzekać, ale wszyscy sidemani, cała technika są w bardzo ciężkiej sytuacji, dlatego cieszymy się, że gramy, że to wszystko ruszyło - wyjaśniał Domagała. 

laf/dk / Polsat / polsatnews.pl / Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie