Warszawa. Na ulicy Madalińskiego pojawiła się dziura. "Komuś może stać się krzywda"

Polska
Warszawa. Na ulicy Madalińskiego pojawiła się dziura. "Komuś może stać się krzywda"
Czytelnik polsatnews.pl
Miejskie autobusy muszą manewrować wokół wyrwy, by przejechać przez ulicę na stołecznym Mokotowie

Głęboka dziura na ulicy Madalińskiego w Warszawie wzbudza niepokój wśród okolicznych mieszkańców. Od kilku dni obawiają się, że woda nadal będzie wypłukiwać grunt pod drogą, co - ich zdaniem - stwarza spore niebezpieczeństwo. Stołeczni drogowcy potwierdzają, że wiedzą o problemie. - Otrzymaliśmy zgłoszenie w sobotę, to problem kanalizacyjny. Konieczna będzie naprawa - przyznają.

Od soboty mieszkańcy ulicy Józefa Antoniego Madalińskiego na warszawskim Mokotowie obserwują z okien sporą dziurę, jaka pojawiła się na drodze. Tamtego dnia zjawili się przy niej drogowcy, lecz mieli ogrodzić ją barierkami i odjechać.

 

ZOBACZ: Ulewy w Wielkopolsce. Zawalił się dach hali sportowej w Poznaniu

 

- Dziura jest na środku pasa jezdni, jest sporej wielkości i zapewne głębokości. Wokół niej jeżdżą samochody oraz miejskie autobusy. Tymczasem nie wiemy, czy woda nie wypłukała większej ilości gruntu pod asfaltem i czy nawierzchnia nie zapadnie się pod którymś z aut - powiedziała polsatnews.pl mieszkająca w pobliżu osoba.

 

Asfalt zapadł się również wokół wyrwy w jezdniCzytelnik polsatnews.pl
Asfalt zapadł się również wokół wyrwy w jezdni

 

"Tam może stać się komuś krzywda"

 

We wtorek na miejscu zjawili się drogowcy. Jak zrelacjonował nasz czytelnik, zaczęli wsypywać do wnętrza dziury piach, lecz po chwili przestali. Następnie odjechali, prowizorycznie zabezpieczając wyrwę barierkami, które przewróciły się pod wpływem silnego wiatru. Ich pozycję poprawiono wieczorem.

 

Mieszkańcy Mokotowa od kilku dni z niepokojem spoglądają na dziurę w ulicy MadalińskiegoCzytelnik polsatnews.pl
Mieszkańcy Mokotowa od kilku dni z niepokojem spoglądają na dziurę w ulicy Madalińskiego

 

- Tuż obok dziury jest przystanek. Obawiamy się, że na Madalińskiego może komuś stać się krzywda, jeśli nikt jej porządnie nie zabezpieczy - mówił mieszkaniec Mokotowa.

 

ZDM zapowiada działania

 

Polsatnews.pl zapytał stołeczny Zarząd Dróg Miejskich, czy wie o niebezpiecznej wyrwie. Rzecznik Jakub Dybalski potwierdził, że tak.

 

- Otrzymaliśmy zgłoszenie w sobotę. Przekazaliśmy je do Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, bo to problem kanalizacyjny. Konieczna będzie naprawa przykanalika (odprowadza się nim ścieki do miejskiej sieci kanalizacyjnej - red.) - dodał Dybalski.

 

Miejskie służby przyjechały na miejsce z piachem, lecz nie zasypały dziuryCzytelnik polsatnews.pl
Miejskie służby przyjechały na miejsce z piachem, lecz nie zasypały dziury

 

ZDM zapowiedział także we wtorkowy wieczór, że następnego dnia podejmie działania ws. sytuacji na warszawskiej ulicy Madalińskiego.

wka/ sgo/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie