USA. Nauczycielka uwiodła 16-latka. Kobieta miała przyznać się do zarzutów

Świat
USA. Nauczycielka uwiodła 16-latka. Kobieta miała przyznać się do zarzutów
Harris County Sheriff's Office
Po zgłoszeniu władze szkolne przeprowadziły śledztwo, kobietę zwolniono za "niewłaściwe relacje z uczniem"

Nauczycielka z liceum w Huston, Katrina Maxwell, miała uwieść i doprowadzić do obcowania seksualnego 16-letniego ucznia szkoły. Do zdarzenia miało dojść w czasie wiosennej przerwy w nauce. Jak podają amerykańskie media, kobieta przyznała się.

Według akt sądowych, do których dotarł portal Click2Houston, Katrina Maxwell przyznała podczas policyjnego przesłuchania, że dwukrotnie uprawiała seks z 16-letnim uczniem C.E. King High School. Miało do tego dojść na tylnym siedzeniu jej samochodu. 

 

Sam 16-latek wyjawił, że do zbliżeń z nauczycielką doszło kilka razy. Miały one miejsce między marcem a kwietniem.

"Niewłaściwe relacje z uczniem"

Podejrzanie wyglądające relacje między Maxwell a nastolatkiem po raz pierwszy zauważył inny pracownik liceum. Nie miał jednak pewności, co do ich charakteru.

 

Uwagę świadka zwróciło rzucenie przez Maxwell nożyczkami w głowę chłopca. Nauczycielka miała to zrobić w akcie zazdrości, kiedy 16-latek siedział obok swojej dziewczyny. 

 

ZOBACZ: Włochy. Opublikowali przerobione zdjęcia nauczycieli i kolegów. Rekordowa kara w szkole

 

Po zgłoszeniu władze szkolne przeprowadziły śledztwo, kobietę zwolniono za "niewłaściwe relacje z uczniem". Zawiadomiono policję.

 

"Przeprowadzono dokładne dochodzenie i uważamy, że te podejrzenia są uzasadnione" - przekazały władze okręgu szkolnego (Sheldon Independent School District - SISD) w oświadczeniu. Dodano, że SISD jest "głęboko zasmucony, że doszło do takiej sytuacji" oraz zapewniono, że ściśle współpracuje z organami ścigania. 

 

Władze szkolne przyznały, że apelowały do prokuratora okręgowego hrabstwa Harris, by nauczycielce postawiono zarzuty. Kobietę aresztowano. Sąd zgodził się, by mogła odpowiadać z wolnej stopy, wyznaczył jednak kaucję w wysokości 20 tys. dolarów.

laf/Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie