Śląskie. Pożar hali i warsztatu w Chorzowie

Polska
Śląskie. Pożar hali i warsztatu w Chorzowie
Polsat News
Rzecznik chorzowskiej straży pożarnej kpt. Tomasz Szymański powiedział, że przed godz. 8 w akcji brało udział 16 zastępów i 44 ratowników.

Szesnaście zastępów straży pożarnej zadysponowano w poniedziałek rano do gaszenia pożaru hali magazynowej i warsztatu samochodowego w Chorzowie. Przed godz. 8 sytuacja nie była jeszcze opanowana. W akcji uczestniczy również pluton ratowniczo-chemiczny Państwowej Straży Pożarnej na wypadek skażenia powietrza.

Jak podało w poniedziałkowym porannym raporcie Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, zgłoszenie do pożaru hali i warsztatów przy ul. Piotra Skargi w Chorzowie napłynęło po godz. 6. 

"Nie wiemy co było w środku"

Jak poinformował wiceprezydent Chorzowa Marcin Michalik, pożar, o którym zgłoszenie napłynęło ok. godz. 6. rano, po ok. 3 godzinach akcji był już opanowany. Zgodnie z informacją chorzowskich samorządowców po godz. 9 strażacy dogaszali już pogorzelisko.

 

Rzeczniczka śląskiej straży pożarnej mł. bryg. Aneta Gołębiowska podała, że palił się obiekt, m.in. z pomieszczeniami warsztatowymi o wymiarach 20 na 50 metrów i wysokości 4 metrów.

 

ZOBACZ: Premier Słowacji deklaruje pomoc po pożarze w Nowej Białej

 

W środku jest mnóstwo materiałów, które utrudniają strażakom gaszenie pożaru. W hali znajduje się Warsztat samochodowy, firma produkująca firany oraz zakład montażu klimatyzatorów. Dogaszanie pożaru może trwać jeszcze kilka godzin. Miasto podało, że w hali składowane były też tekstylia.

 

WIDEO: Pożar w Chorzowie. Strażacy walczą z żywiołem

- Cały czas monitorujemy atmosferę, czy jest bezpiecznie dla mieszkańców. W środku hali magazynowej znajdowały się jakieś plastiki, nie wiemy co to mogło być - powiedział Polsat News st. kpt. mgr inż. Tomasz Szymański, oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Chorzowie. - Nie wiemy co było przyczyną pożaru, ustali to później policja - dodał.

 

ZOBACZ: Nowa Biała po pożarze. Doszczętnie spłonęło kilkadziesiąt budynków

 

Ulica Piotra Skargi jest pomiędzy centrum Chorzowa i dzielnicą Chorzów Stary, przebiega w pobliżu linii kolejowej Chorzów Batory – Bytom. W jej rejonie znajduje się m.in. częściowo zachowany i zaadaptowany pod kątem innych funkcji kompleks budynków kopalnianych z odrestaurowaną żelbetonową wieżą szybową szybu Prezydent – jednym z symboli Chorzowa

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie