Wniosek o odwołanie Czarnka. "Rządzący chcą upartyjnić szkołę"

Polska
Wniosek o odwołanie Czarnka. "Rządzący chcą upartyjnić szkołę"
Polsat News
Zdaniem prezydenta Warszawy szkoła zmaga się teraz także z postępującym upolitycznieniem

- Poprosiłem o przygotowanie wniosku o odwołanie ministra Czarnka - zapowiedział w poniedziałek Rafał Trzaskowski na konferencji z samorządowcami poświęconej sytuacji szkół. Zdaniem części samorządów, rząd zmierza do upolitycznienia szkół.

- Poprosiłem swoich kolegów i koleżanki z KO o przygotowanie wniosku o odwołanie ministra Przemysława Czarnka - zapowiedział prezydent Warszawy. Dodał, że "dzisiaj rządzący chcą sami formować uczniów". 

 

- Rządzący próbują szkołę upartyjnić. Próbują wprowadzić indoktrynację zamiast szkoły nowoczesnej, zamiast szkoły, która uczy otwartych postaw, która uczy samodzielnego myślenia - zaznaczał.

 

Powiedział, że "dzisiaj rządzący chcą sami formować naszych uczniów. Na to nie ma naszej zgody. (…) Dlatego zwrócę się do koleżanek i kolegów z Koalicji Obywatelskiej o przygotowanie wniosku o odwołanie ministra Czarnka".

"Upartyjnienie szkół"

Prezydent Warszawy zarzucił rządzącym, że "zniszczyli polską szkołę". Zwrócił uwagę, że "w ostatnich miesięcy polska szkoła borykała się z problemami związanymi z epidemią", a "samorządowcy starali się organizować pracę szkół".

 

- Dzisiaj szkoła ma wiele problemów, choćby powrót do normalności po epidemii – oznajmił.

 

ZOBACZ: Zakaz propagowania homoseksualizmu w węgierskich szkołach

 

- Chcemy szkoły, która uczy myślenia, uspołecznionej i nowocześniej - wyjaśnił. 

laf/zdr/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie