Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane ministerstwa, 21 czerwca

Polska
Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane ministerstwa, 21 czerwca
Polsat News
Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane ministerstwa, 21 czerwca

W Polsce potwierdzono 73 nowe przypadki koronawirusa - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Z powodu COVID-19 nie odnotowano żadnego zgonu. Jedna osoba zmarła ze względu na współistnienie COVID-19 z innymi chorobami. Mniej niż sto zakażeń ostatni raz zdiagnozowano w Polsce 22 marca 2020 roku. Było to 98 nowych przypadków.

Mamy 73 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: lubelskiego (9), śląskiego (8), małopolskiego (6), mazowieckiego (6), podlaskiego (6), wielkopolskiego (6), dolnośląskiego (5), kujawsko-pomorskiego (4), łódzkiego (4), podkarpackiego (4), świętokrzyskiego (4), opolskiego (3), pomorskiego (3), warmińsko-mazurskiego (2), zachodniopomorskiego (1), lubuskiego (0). 2 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

 

2 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

 

Z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarła 1 osoba.

W szpitalach jest 1 460 chorych z COVID-19, a 242 z nich jest podłączonych do respiratorów – podało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia.

 

Resort poinformował, że dla pacjentów z COVID-19 przygotowane jest 11 385 łóżek i 1 191 respiratorów.

Ministerstwo przekazało ponadto, że na kwarantannie przebywają 63 678 osoby. Resort podał, że wyzdrowiało dotąd 2 650 648 zakażonych.

Bezdomni zaszczepieni

W Łodzi na placu Jana Pawła II przeciwko Covid-19 zaszczepiono ponad sto osób, głównie tych, którzy są w kryzysie bezdomności - powiedziała w niedzielę po południu pełnomocniczka ds. szczepień wojewody łódzkiego Jolanta Kowalik-Gęsiak.

 

Zorganizowany i uruchomiony w niedzielę przez Urząd Wojewódzki i Wojewódzką Stację Ratownictwa Medycznego punkt szczepień zlokalizowano przed łódzką archikatedrą przy ul. Piotrkowskiej, na placu im. Jana Pawła II w Łodzi.

Szczepionki w sprayu

Australijska firma Nucleus Network z Brisbane rozpoczęła kliniczne badania nowego typu szczepionki przeciw COVID-19, która będzie podawana w formie sprayu do nosa i ma zapobiegać rozprzestrzenieniu się patogenu do płuc - poinformował w niedzielę portal radia Głos Ameryki.

Według naukowców donosowa szczepionka może okazać się efektywniejsza w porównaniu z podawanymi domięśniowo preparatami AstraZeneca i Pfizer. Jak twierdzą, będzie ona miała jeszcze jedną zaletę - będą mogli stosować ją ludzie, którzy boją się ukłucia igłami.
dsk/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie