Holandia. Nastoletni chłopcy sterroryzowali mieszkańców Goudy pistoletami na wodę

Świat
Holandia. Nastoletni chłopcy sterroryzowali mieszkańców Goudy pistoletami na wodę
Politie Basisteam Gouda
Widząc te pistolety funkcjonariusze założyli kamizelki kuloodporne i natychmiast przystąpili do akcji

Trzech nieletnich chłopców zostało aresztowanych za terroryzowanie mieszkańców miasta Gouda w środkowej Holandii udawaną bronią palną. Okazało się, że były to pistolety na wodę, pomalowane na czarno.

Sceny jak z kryminału rozegrały się w spokojnym miasteczku Gouda. Jak relacjonuje policja w tym słynącym z produkcji sera miejscu, funkcjonariusze otrzymali w sobotę zgłoszenie, że w dzielnicy Korte Akkeren grupa nastolatków mierzy z broni palnej do przechodniów.

Policjanci byli w pełnym uzbrojeniu

Nagranie z kamery przemysłowej potwierdziło, że w grupie nastoletnich chłopców kilku z nich dysponuje czymś, co przypomina broń palną.

 

ZOBACZ: Paryż. Włoska turystka śmiertelnie potrącona przez e-hulajnogę. Policja szuka sprawcy

 

"Funkcjonariusze założyli kamizelki kuloodporne i natychmiast przystąpili do akcji" - relacjonuje policja w Goudzie na swoim profilu na Facebooku.

 

 

Mierząc ze swojej broni palnej policjanci powoli zbliżyli się do uzbrojonych chłopców. Ci nie tylko nie stawiali oporu, ale wydawali się wręcz być zadowoleni z aresztowania. Jak napisał dziennik "Algemeen Dagblad", bardzo chętnie współpracowali z funkcjonariuszami.

"Terroryści" z pistoletami na wodę

Na komisariacie okazało się, że trzech "terrorystów" w wieku 14 i 15 lat pomalowało na czarno swoje pistolety na wodę. Nie zdawali oni sobie sprawy z powagi sytuacji.

 

ZOBACZ: Więcej broni niż obywateli. Rekordowy popyt na pistolety i karabiny w USA

 

Policja napisała na Facebooku, że bardzo poważnie traktuje każde zgłoszenie, dotyczące broni palnej, a te zabawki wyglądały jak prawdziwa broń. "To głupi wyczyn, który mógł mieć poważne konsekwencje" - napisano.

 

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie