Ukradł pistolet ze strzelnicy. 28-latek trafił do aresztu

Polska
Ukradł pistolet ze strzelnicy. 28-latek trafił do aresztu
kujawsko-pomorska.policja.gov.pl
Bydgoszcz: sprawca kradzieży pistoletu ze strzelnicy trafił do aresztu

Sąd aresztował 28-letniego mężczyznę, który z jednej ze strzelnic w Bydgoszczy ukradł pistolet. Złodziej został zatrzymany przez policjantów po kilku godzinach od kradzieży - poinformował w piątek kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego kujawsko-pomorskiej policji.

Do zdarzenia doszło we wtorek około południa. Mężczyzna, wykorzystując nieuwagę personelu strzelnicy i zabrał z jednego z pomieszczeń pistolet wraz z pustym magazynkiem. Gdy pracownicy strzelnicy zorientowali, że doszło do kradzieży, zaalarmowali policję.

 

ZOBACZ: Agresywny mężczyzna w centrum Oświęcimia. Miał przy sobie dwa pistolety

 

Na miejsce zostali skierowani policjanci z Komisariatu Bydgoszcz-Śródmieście. Funkcjonariusze wytypowali podejrzewanego. Był to dobrze im znany 28-latek. Kryminalni sprawdzili jego miejsce zamieszkania w centrum miasta, ale podejrzewanego tam nie było. Informacja o rysopisie mężczyzny natychmiast została przekazana znajdującym się w pobliżu patrolom. Poszukiwania skoncentrowały się ulicach śródmieścia.

Areszt tymczasowy dla 28-latka

Około godziny 15 policjanci z bydgoskiego Śródmieścia zauważyli poszukiwanego przy skrzyżowaniu ulic Matejki i Ślusarskiej. Mężczyzna został obezwładniony, nie miał przy sobie skradzionej broni. Jak się okazało, ukrył ją na bulwarach nad Brdą. Policjanci pojechali na to miejsce i zabezpieczyli pistolet wraz z magazynkiem. Zatrzymany został przewieziony do policyjnego aresztu.

 

ZOBACZ: Broń ukryta w… lasce. Była w przesyłce z Chin

 

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy ze śródmiejskiego komisariatu przedstawili 28-latkowi zarzut kradzieży i nielegalnego posiadania broni. Później podejrzany został przesłuchany przez prokuratora, który wystąpił do sądu o tymczasowe aresztowanie go. Sąd przychylił się do wniosku i aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

 

Sprawcy kradzieży broni grodzi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności. 

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie