Euro 2020. Burmistrz Monachium chce podświetlenia stadionu w kolorach tęczy na mecz Niemcy-Węgry

Świat
Euro 2020. Burmistrz Monachium chce podświetlenia stadionu w kolorach tęczy na mecz Niemcy-Węgry
Wikimedia Commons
Dieter Reiter wystosuje w poniedziałek list do UEFA, w którym wezwie do zorganizowania tęczowego protestu przeciwko polityce Węgier

Burmistrz Monachium Dieter Reiter wystosuje w poniedziałek list do UEFA, w którym wezwie do zorganizowania tęczowego protestu przeciwko polityce premiera Węgier Viktora Orbana. "Burmistrz napisze list do UEFA już jutro" - zapowiedziała w niedzielę jego rzeczniczka.

Rada Miasta Monachium już wcześniej postulowała, aby arena Mistrzostw Europy została podświetlona w kolorach tęczy na mecz Niemcy-Węgry - informuje agencja dpa.

 

Monachium "opowiada się za różnorodnością, tolerancją i prawdziwą równością w sporcie i całym społeczeństwie" - czytamy we wniosku, który formalnie zostanie rozstrzygnięty dopiero w środę w dniu meczu.

 

ZOBACZ: Euro 2020. Mecz Polska-Hiszpania 1:1 po golu Roberta Lewandowskiego w 55. minucie

 

Decyzja należy do UEFA (Unia Europejskich Związków Piłkarskich).

 

Tęczowy protest ma być wymierzony w - zdaniem organizatorów - "homofobiczną politykę" premiera Węgier. Tęczowe kolory są ogólnoświatowym symbolem różnorodności płciowej i seksualnej. Inicjatywę Monachium z zadowoleniem przyjął Związek Lesbijek i Gejów w Niemczech.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie