Euro 2020. Mecz Polska-Hiszpania 1:1 po golu Roberta Lewandowskiego w 55. minucie

PAP/EPA/Jose Manuel Vidal
Robert Lewandowski zdobył bramkę w 55. minucie spotkania

Można powiedzieć, że reprezentacja Polski grała z Hiszpanią o wszystko i o honor zarazem. Z meczu udało się wynieść jeden punkt. W 26. minucie meczu padła pierwsza bramka dla Hiszpanów. Polacy wyrównali w 55. minucie po główce Lewandowskiego.

Bramkę Polakom strzelił Alvaro Morata. Chwilę wcześniej piłka była już w bramce Wojciecha Szczęsnego - wtedy sędzia dostrzegł spalonego. Polacy odpowiedzieli fantastyczną akcją zakończoną strzałem Świderskiego w słupek. Akcję próbował wykończyć Robert Lewandowski, ale piłką trafił w bramkarza.

W drugiej połowie bramkę strzelił Robert Lewandowski w 55. minucie. Bezpośrednio po akcji doszło do rzutu karnego, którego wykonywał Gerard Moreno. Bramki jednak nie zdobył.

Po czterech meczach w grupie E Polska znajduje się na dole tabeli, ale z jednym punktem. Czeka nas jeszcze starcie ze Szwecją 23 czerwca. Tego samego dnia Słowacja zagra z Hiszpanią. Szwecja jest obecnie najsilniejszym zawodnikiem w grupie z czterema punktami po remisie z Hiszpanią i zwycięstwem nad Słowacją.

Mecz odbyl się na staionie w Sewilli przy 12,5 tys. osób publiczności. Sędziował Włoch Daniele Orsato.

Skład reprezentacji Hiszpanii

Hiszpanie na mecz z Polską na Euro 2020 wyszli w następującym ustawieniu. Simón - Llorente, Laporte, Torres, Alba - Koke, Rodri - Pedri, Moreno, Morata, Olmo. W 68. minucie Kokego zmienił Pablo Sarabia, a w 68. min. Gerarda Moreno - Fabian Ruiz. W 87. minucie w miejsce Alvaro Moraty pojawił się Mikel Oyarzabal, a w 61. minucie - Ferran Torres zastąpił Daniego Olmo.

Skład reprezentacji Polski

Z powodu dwóch żółtych kartek i w konsekwencji czerwonej, w meczu z Hiszpanią nie może zagrać Grzegorz Krychowiak. Tak prezentuje się skład reprezentacji Polski na mecz z Hiszpanią na Euro 2020.

Szczęsny - Bereszyński, Glik, Bednarek - Józwiak, Moder, Klich, Zieliński, Puchacz - Lewandowski, Świderski.

W Polskiej drużynie Paulo Sousa wykorzystał zmiany w następujący sposób: w 55. minucie za Mateusza Klicha wszedł Kacper Kozłowski, w 68. Przemysław Frankowski zastąpił Karola Świderskiego, a w 85. minucie Karol Linetty wszedł za Jakuba Modera, a Paweł Dawidowicz za Jana Bednarka.

Kto wyjdzie z grupy przy równej liczbie punktów?

Na Euro 2020 z grup wyjdzie 16 zespołów, które zagrają w 1/8 finału. Będą to dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, oraz cztery reprezentacje z największą liczbą punktów wśród wszystkich zespołów na trzecich miejscach. W przypadku równej liczby punktów decyduje bilans bramek.

W fazie grupowej, przy równej liczbie punktów co najmniej dwóch zespołów, o kolejności zadecyduje najpierw bilans meczów bezpośrednich, a następnie różnica bramek i większa liczba wygranych meczów w grupie. Z powodu porażki ze Słowacją w pierwszym spotkaniu Polacy muszą co najmniej zremisować z Hiszpanią, aby móc marzyć o wyjściu z grupy. Porażka z Hiszpanami spowoduje, że po meczu ze Szwecją (23.06 o godz. 18:00) nasi reprezentanci wracają do domu.

Nie spotkają się z mediami

Profil Łączy nas piłka, czyli oficjalne konto reprezentacji Polski w piłkę nożną poinformowało, że po meczu z Hiszpanią nie odbędą się "aktywności medialne" na Polsat Plus Arena Gdańsk.