Woda święcona z... automatu. Miasto kupiło dystrybutory do wszystkich kościołów

Polska
Woda święcona z... automatu. Miasto kupiło dystrybutory do wszystkich kościołów
Facebook.com/Dominikanie Tarnobrzeg
W kościele w Tarnobrzegu wierni mogą zwilżyć dłonie wodą święconą z automatycznego dystrybutora.

W odpowiedzi na większą liczbę wiernych w kościołach, która obowiązuje od 13 czerwca, władze samorządowe Tarnobrzega (woj. podkarpackie) ufundowały parafiom w mieście bezdotykowe dystrybutory wody święconej. Jedno z urządzeń stanęło w kościele dominikanów. Z powodu pandemii wierni nie mogli korzystać z tradycyjnych kropielnic z wodą święconą.

Tarnobrzeski samorząd zapłacił za automatyczne, bezdotykowe dystrybutory wody święconej, które stanęły w kościołach w mieście. Koszt jednego urządzenia to prawie 1100 zł - podał Urząd Miasta Tarnobrzeg.

Odpowiedź na poluzowanie obostrzeń

Urządzenia są bezdotykowe i zapewniają dystrybucję wody święconej w higienicznych warunkach.

 

Jeden z automatów stanął w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej przy klasztorze dominikanów. Poinformowali oni, że większe ilości święconej wody można pobierać w przystosowanym do tego dystrybutorze przy zakrystii.

 

ZOBACZ: Zmiany w obostrzeniach. Od niedzieli większa liczba wiernych w kościołach

 

"W odpowiedzi na złagodzenie rygorystycznych limitów liczby wiernych w kościołach, miasto zadbało o ich bezpieczeństwo" - uzasadnił tarnobrzeski magistrat instalację bezdotykowych dystrybutorów wody święconej w świątyniach.

 

Zaszczepieni bez restrykcji

Od 13 czerwca w kościołach i miejscach kultu może być zajęta połowa miejsc dla wiernych. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki dziękował premierowi za poluzowanie restrykcji pandemicznych.

 

ZOBACZ: Luzowanie obostrzeń. Zmiany w kościołach, hotelach i restauracjach. Limity nie dla zaszczepionych

 

Z kolei rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak objaśnił, że chodzi o miejsca stojące i siedzące, a także, że limity te nie dotyczą osób zaszczepionych.

hlk/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie