Niemcy. Zastrzelił byłą partnerkę i jej brata, miał popełnić samobójstwo. Został zatrzymany

Świat
Niemcy. Zastrzelił byłą partnerkę i jej brata, miał popełnić samobójstwo. Został zatrzymany
Jivee Blau / CC-by-SA / Commons
Policja nie podała informacji o tle zdarzeń

W centrum miasta Espelkamp w Nadrenii Północnej-Westfalii mężczyzna zastrzelił w czwartek swoją byłą żonę i jej brata. Pierwotnie dziennik "Bild" informował, że sprawca popełnił samobójstwo. Miejsca zabójstw są oddalone od siebie o około 100-200 metrów.

Informację o zastrzeleniu dwóch osób w Espelkamp przekazała policja. Według "Bilda" początkowo twierdzono, że sprawca ucieka i prawdopodobnie jest uzbrojony, później gazeta napisała, że popełnił samobójstwo. 

Policja otoczyła dom podejrzanego

Domniemany sprawca został złapany kilka godzin później. Według doniesień mediów, ofiarami są była żona podejrzanego i jej brat. Według śledczych podejrzany ma 52 lata i pochodzi z Diepenau w Dolnej Saksonii, oddalonego około dziesięciu kilometrów od Espelkamp. 

 

Jak donosił reporter agencji dpa, na miejscu zatrzymania były specjalne siły policyjne, które po południu otoczyły dom poszukiwanego. Ostatecznie mężczyzna został aresztowany. Policja nie informuje o motywach zbrodni, stanowi to "część trwającego śledztwa".

 

ZOBACZ: Andrzej Duda do Franka-Waltera Steinmeiera: "wróćmy do dialogu o polskich stratach wojennych"

 

Rzecznik policji powiedział dziennikarzom na miejscu zdarzenia, że funkcjonariusze otrzymali rano informację telefoniczną, iż w centrum Espelkamp padło kilka strzałów. - Policjanci znaleźli jedną osobę z ranami postrzałowymi w pobliżu domu, a drugą osobę niedaleko tej ulicy w bocznej alejce - powiedział rzecznik.

 

Nie podał żadnych informacji o sprawcy. Odnosząc się do obaw mieszkańców uspakajał, że policja ma sytuację całkowicie pod kontrolą. Na razie nie wiadomo jakie było tło tych wydarzeń. Śledztwo przejął wydział zabójstw policji z Bielefeld. 25-tysięczne miasteczko Espelkamp leży pomiędzy Hanowerem a Osnabrueck.

pdb / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie