Wszystkie 380 powiatów w dwa miesiące. Polska 2050 zapowiada letnią ofensywę

Polska
Wszystkie 380 powiatów w dwa miesiące. Polska 2050 zapowiada letnią ofensywę
PAP/Andrzej Grygiel
Szymon Hołownia podczas konferencji prasowej w Cieszynie

W ten weekend odbędzie się pierwszy zlot ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni, który zainauguruje letnią kampanię. Liderzy w dwa miesiące chcą objechać cały kraj i odwiedzić wszystkie 380 powiatów - dowiedziała się Interia.

Zlot rozpocznie się w piątek 18 czerwca na Polu Mokotowskim w Warszawie. Wcześniej spotkanie w takiej formie nie było możliwe, bo Polska 2050 wyrosła w trakcie kampanii prezydenckiej odbywającej się w warunkach pandemicznych - zauważa dziennikarz Interii Łukasz Szpyrka.

 

W spotkaniu wezmą udział działacze społeczni, eksperci, politycy i samorządowcy wszystkich filarów ruchu Polska 2050. Punktem kulminacyjnym zlotu ma być sobotnie wystąpienie Szymona Hołowni, lidera ruchu Polska 2050. W wydarzeniu będzie mogło wziąć udział do 250 osób.

 

Interia: W weekend zlot Ruchu Polska 2050

 

- Tym wydarzeniem zainaugurujemy dużą akcję, cykl naszych spotkań, które będziemy odbywać przez całe wakacje. Planowaliśmy to od dwóch miesięcy - powiedziała Interii posłanka Paulina Hennig-Kloska z Polski 2050 Szymona Hołowni.

Motyw przewodni - odwiedzimy wszystkie powiaty

Łukasz Szpyrka podkreśla, że ofensywa zakłada zaskakujący motyw przewodni i będzie odpowiedzią na sztandarowe hasła prezydenta Andrzeja Dudy z ubiegłorocznej kampanii prezydenckiej. Powtarzał on wtedy, że jako jedyny prezydent odwiedził wszystkie powiaty w Polsce.

 

"Ofensywa, jak przekonują działacze Polski 2050, nie jest związana ze wzmożoną aktywnością w ostatnich tygodniach Rafała Trzaskowskiego i jego Campusem Polska Przyszłości, ani odpowiedzią na objazd po kraju premiera Mateusza Morawieckiego w związku z ogłoszeniem Polskiego Ładu. Trudno jednak nie dostrzec analogii, bo Hołownia, chcąc czy nie, dołącza tym samym do politycznej trupy, która przez wakacje będzie jeździć po kraju" - pisze Szpyrka.

 

Większość punktów zlotu Polska 2050 odbywać się będzie w formule spotkań zamkniętych. Sobotnie wystąpienie Hołowni, będzie otwarte dla publiczności, z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego.

an/bas/Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie